Культ особи: Анастасія Прокопів

  • Першу в Західній Україні онлайн-студію пілатесу додумалася відкрити франківка Анастасія Прокопів. Бо це дуже зручно і не менш ефективно, ніж заняття в залі. Тренерка настільки детально пояснює виконання кожної вправи, що помилитися чи нашкодити собі просто неможливо. Вся справа у її влучних метафорах і методиці візуалізації. Настя вигадує такі вдалі порівняння, що людина цілковито розуміє і відчуває власне тіло.

    Як усе почалося? Під час карантину тренерку надихнули американські колеги-інструктори, у США віртуальний пілатес – поширена практика. Студія працює на окремій онлайн-платформі, кожен учасник має особистий кабінет і може вмикати тренування на будь-якому ґаджеті і тоді, коли схочеться.

    Взагалі Настя вже давно поринула у пілатес. Навчання проходила у столичній Академії фітнесу, також вчилася пілатесу у Львові за американською методикою, кілька років є співорганізаторкою фітнес-вікендів у Карпатах.

    Інструкторка каже, що пілатес часто плутають з йогою, стретчингом або фітнесом. Насправді пілатес – це найбезпечніший комплекс вправ, які зміцнюють усе тіло повільними силовими навантаженнями, розвивають м’язовий баланс, координацію та гнучкість, покращують поставу. Оскільки все виконується плавно, травми практично неможливі.

    Головна перевага пілатесу в тому, що під час занять опрацьовуються дрібні м’язи. Саме вони, як корсет, утримують скелет, внутрішні органи й створюють рельєф, на відміну від великих м’язів, які у нас і так працюють протягом дня. 

    «Якщо твій хребет гнучкий в 60 років – ти молодий. Якщо в 30 хребет не гнучкий – ти старий». Це слова засновника пілатесу.   

    Також заняття дозволять попрацювати над пресом і покращити рухливість суглобів, позбутися болю в спині, а ще зміцняться глибокі м’язи живота і тазового дна. А сильні м’язи тазового дна – це запорука жіночого здоров’я.

    «Чому випинає живіт? – пояснює Анастасія. – Найголовніша і зовсім не очевидна причина для більшості людей – це викривлення хребта і неправильна постава. Через це живіт буде випинати, незалежно від того, скільки ви важите. І щоб виправити ситуацію, потрібно почати не з накачування преса, а з вирівнювання й укріплення всього тіла і роботи над поставою за допомогою пілатесу. Тут у кожній вправі ми використовуємо принцип осьового витяжіння, завдяки чому тіло вирівнюється».

    До речі, Настя не лише тренує своїх учнів, але й консультує їх щодо правильного харчування. Бо підхід до здоров’я мусить бути комплексним. Дівчина закінчила курси дієтології у Європейському інституті дієтології, знає дуже багато швидких і корисних рецептів, у себе на сторінці у соцмережі постійно робить розбір складу продуктів і косметики, недавно провела безкоштовний марафон «14 днів без цукру». Каже, після цього марафону деякі учасники схуднули аж на шість кілограмів, у них покращився стан шкіри – зменшилося акне і целюліт.  

    «Мало хто знає, що часто у складі сосисок, ковбас, молочних продуктів, соусів також є цукор, – каже Анастасія. – Тому завжди звертайте увагу на етикетку. Але є ще багато інших продуктів, які крадуть нашу молодість та красу. Наприклад, м’ясні напівфабрикати, термофільні дріжджі, рафіновані олії, які в процесі переробки перетворились на трансжири, що веде до гормональних проблем і набору зайвої ваги. Мало хто знає про ртуть у морепродуктах, особливо в такій рибі, як тунець, королівська скумбрія, марлін».

    Більшість думає, що дієта потрібна тим, хто хоче схуднути, але насправді дієта – це про здоров’я. Без адекватного, раціонального і збалансованого харчування не буде нічого. Кожного дня можна займатися хоч по годині, але якщо тріскати постійно тортики або взагалі не перейматися тим, що їси, результату можна не дочекатися ніколи.

    «Як дієтолог я не раджу дотримуватись ніяких популярних в інтернеті дієт, детоксів чи голодування, – каже тренерка. – Як правило, після них вага швидко повертається і навіть може стати ще більшою. Раджу тільки збалансоване харчування із вмістом усіх поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів, клітковини на постійній основі».

    Також Анастасія наголошує, що потрібно щодня пити достатньо води, збільшити кількість овочів у раціоні й обов’язково добре снідати. Взагалі найбільша кількість їжі має припадати на першу половину дня.

    «На практиці з цим потрібно працювати довго, – усміхається тренерка. – Адже звички, які прилипали до нас роками, за два тижні не зникнуть. Це щоденна клопітка праця».

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!