Квартири через магазин

  • Крамницю разом із землею в центрі Богородчан хочуть перевести у комунальну власність й виставити на аукціон, щоб забезпечити житлом чотирьох учасників АТО.

    Мова йде про так званий німецький магазин на вул. Шевченка, 18, що належить компанії «Укртрансгаз». Як розповів селищний голова Ростислав Заремба, Богородчанське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів, що входить у його структуру, звернулося до селищної ради з пропозицією включили в комунальну власність територіальної громади приміщення цього магазину та земельну ділянку під ним. У разі згоди селищна влада бере на себе зобов’язання включити цей об’єкт до переліку майна, що буде реалізоване на умовах аукціону, а вже його покупець має передати чотирьом працівникам Богородчанського ЛВУМГ, учасникам бойових дій на сході України, двокімнатні квартири. Кошти за продаж майна отримає селищна рада, а четверо бійців АТО стануть власниками житла.

    Перспективи цього приміщення депутати обговорювали і раніше, але тоді мова йшла про реконструкцію і переобладнання його під житло. Проте в «Укртрансгазі» згоди на ці дії не дали. Днями під час обговорення цього питання на сесії селищної ради пропонувалося залишити магазин у комунальній власності і створити на його базі заклад для відпочинку молоді, адже у селищі є лише піцерія. Але ця пропозиція залишилася без підтримки, адже йдеться про «чуже» приміщення, а крім того, інакшого варіанту надати квартири учасникам АТО в селищі немає.

    Магазин належить до невиробничих приміщень, за призначенням «Укртрансгаз» використати його не може, тож і вирішили віддати на добру справу, пояснює селищний голова. Мова йде про непрофільні активи, що колись використовувалися як соціальна інфраструктура. Площа об’єкта перевищує 440 кв. м, він розміщений на майже 13 сотках землі. Підприємство реалізувати це майно не може, бо воно державне, а може лише передати. Цим правом і скористалося. Після включення у комунальну власність його негайно буде виставлено на аукціон, переможець якого придбає і передасть квартири атовцям. Для селищної ради це поповнення бюджету, а для підприємства – можливість позбутися непрофільних активів, а також забезпечити своїх працівників житлом.

    Попри те, що вільних земель у Богородчанах немає, ситуація щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками під житлову забудову тут чи не найкраща в області.Для цього доводилося вносити зміни до генплану, вишукувати вільні площі, змінювати цільове призначення землі, щоб надати бійцям ділянки. Частину земель роздали ще в 2015 році, ділянки отримали 25 учасників АТО, які проживали у Богородчанському районі. Другим рішенням виділили ще 39 земельних ділянок, пріоритетне право на отримання яких мали жителі Богородчан. Землі також отримали родини двох загиблих бійців та один поранений.

    «Проблема в тому, що за попередні роки всі вільні земельні ділянки давно роздані. Тож віднайти площі для забудови – величезна проблема», – наголошує пан Заремба.

    А от з квартирами гірше. Забезпечення учасників АТО квартирами у Богородчанах досі не розглядалося. У селищі не практикується, щоб забудовник передавав відсоток квартир у фонд селищної ради, тож і вільного житла немає. Щоб придбати одне помешкання, потрібно 15-20 тис. доларів, а тому купити квартири чотирьом атовцям з місцевого бюджету просто нереально.

    Ірина ФЕДОЛЯК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!