Лілія Гриневич: “Дітей не можна вчити так, як нас 10-20 років тому”

  • Сьогодні, 16 квітня, до Івано-Франківська приїхала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Так, вона навідалась до Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

    «Ми вчимось працювати по-новому для того, щоб діти з радістю ходили до школи пізнавати ази науки і щоб їм це приносило насолоду й задоволення.

    Рік ми навчаємо вчителів першого класу, пройшли й навчання вчителі четвертого класу. А тепер ми працювали із вчителями вже третього класу. Результати дуже схвальні. Вчителі задоволенні та з радістю справджують реформи в життя», – розповідає тренер нової української школи та освітній експерт Лариса Загрійчук.

    За її словами, плюси змін в освіті полягають у тому, що дітям намагаються подати інформацію цікаво, але залишаючи місце для творчості. Іноді, школярі самі пропонують теми уроків. Наприклад, першачкам цікаво слухати про динозаврів, хоча це не входить в їхню освітню програму.

    Лілія Гриневич додала, що успішність реформи освіти повністю в руках вчителя.

    “Ми можемо зробити хороші сучасні стандарти освіти, можемо також і дообладнювати класи, але все залежить від того, як це реалізує вчитель. Я хочу заявити, що на цей момент усі вчителі, які братимуть у вересні місяці 2019-го року перші класи,  братимуть їх саме за стандартами нової української школи та вже пройшли підвищення кваліфікації. Тобто вони вже до цього готові,” – розповіла Лілія Гриневич.

    Також вона розповіла про інвестиції в нову українську школу.

    “Знову всі перші класи отримають відповідне обладнання як минулого року. Так само будуть кошти на підвищення кваліфікації вчителів, загалом це становить понад один мільярд двісті тисяч гривень. Але цьогоріч ми також інвестуємо в інші додаткові субвенції які мають вплинути не тільки на початкову школу де є новий стандарт нової української школи, а й вплинути на всі класи” – каже Міністр.

    Міністерство освіти продовжує вкладати гроші в обладнання класів фізики, хімії та біології. Створюються умови для інтернетизації підключення до хорошого інтернету всіх шкіл (700 мільйонів гривень) та забезпечення комп’ютерів (300 мільйонів) в школи де їх немає.

    Крім того продовжується програма шкільних автобусів.

    “Також, хочемо нарешті разом з органами місцевого самоврядування припинити це ганебне явище коли в школах не задовільняється базові потреби дитини. Тому започаткована програма “Гідність дитини” має на меті повністю облаштувати теплі вбиральні у наших навчальних закладах. Наприклад для Івано-Франківської області з цих субвенцій виділяється 24 мільйони саме для тих шкіл де немає сьогодні теплих вбиралень,” – зауважила Гриневич.

    Також Міністр прийняла участь у засіданні “круглого столу”.

    Нагадаємо: До Франківська приїхала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!