Марцінків пообіцяв, що франківським медикам виплатять премії

Сьогодні, 1 квітня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про стан справ у місті під час карантину станом на 9:00.

За його словами, зараз в обласній інфекційній лікарні є 40 жителів міста та шість жителів приміських сіл. У міських  стаціонарах в лікарні на Мазепи та на Матейки є 149 пацієнтів.

За весь час в місті зробили 213 швидких тестів. Перевіряли зокрема медиків. 75 тестів показали позитивний результат. Також очікується, що сьогодні запрацює обласна лабораторія, яка зможе перевіряти людей на коронавірус ПЛР системою. 

“Статистика показує, що щодня зростає кількість пацієнтів. Загроза є не тільки для старшого покоління, хворіють люди середнього віку та молодшого. Але у переважній більшості пацієнтів, десь у 80%, хвороба проходить у легкій  формі або середньої тяжкості”, – сказав Марцінків.

Він додав, що до кінця тижня місто очікує 5 ШВЛ апаратів, які купили за кошти з міського бюджету

“Сьогодні перший день, коли медичні заклади починають працювати в умовах медичної реформи. Це також виклик для медицини. Я радився з міським головою Тернополя. Вони дали премії медикам у розмірі посадового окладу. Всі лікарі Франківська також отримають додаткову премію в розмірі посадового окладу сьогодні-завтра. У квітні ми опрацьовуємо питання, аби дати лікарям, які борються з коронавірусом, премію в розмірі 10000 гривень”, – додав міський голова.

До теми: Марцінків пояснив, як працюватимуть блокпости на в’їздах в Івано-Франківськ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!