Мороз та ожеледь: в одній з франківських лікарень десяток звернень через негоду

 • Через погіршення погодних умов в Івано-Франківську зросла кількість травматичних падінь та обмороження.

  Протягом минуло тижня лише у міській клінічній лікарні №1 зареєстровано 45 звернень, шість з них – переломи. Журналісти «Галицького кореспондента» вирішили поспілкувалися про зимові травми з травматологом-ортопедом Ігорем Голубчаком.

  Він розповідає, що  зі  100% травматичних випадків 85% – легкі травми, а 15% – важкі. Лікар пояснює, якщо, наприклад, хлопець упав і надірвав зв’язки – це легка травма. А от до важких належать перелом  гомілки, перелом шийки стегнової кістки, хребта,  основи черепа тощо. Вони потребують тривалого лікування, пацієнтів направляють на стаціонар.

  «Звертаються більше люди похилого віку. У молодих кістки еластичніші, переломів менше зустрічається, тому якщо вони і травмуються, то встають і йдуть далі. А тим, кому за 50, – важче. Вони, як упали, так і лежать, бо нелегко піднятись. Особливо важкі ситуації з людьми, у яких є остеопороз, остеопенія, критична ситуація із ламкістю і крихкістю кісток», – наголошує лікар.

  Також протягом останнього тижня траплялися і випадки переохолодження, проте, за словами Голубчака, їх не так багато. «Із загальним переохолодженням до нас поступило чотири людини, а от з обмороженням не було», – каже медик.

  Окрім того, у лікарні працює пункт обігріву, у який регулярно звертаються по 3-5 осіб щодня, і зазвичай це також люди похилого віку.

  Нагадаємо, у Коломиї ледь не замерз 50-річний чоловік. Лікарі діагностували у пацієнта загальне переохолодження, обмороження нижніх і верхніх кінцівок.

  Каріна Гаврилів

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!