“Мріють малювати та бути помітними”: як у Франківську працює художня майстерня для переселенців з інвалідністю

  • Двадцять переселенців з інвалідністю відвідують художню майстерню в Івано-Франківську, що діє при Спільноті Святого Егідія.

    Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, їх евакуювали зі спеціалізованого закладу на Київщині. Для них знайшли нове житло, а в художній майстерні організували заняття, пише “Суспільне”.

    “Ми знайшли місце для проживання і почали проводити наші художні майстерні щотижня. Зараз до нас приєдналися дівчата з місцевого будинку пристарілих. Це — люди з інвалідністю, які теж мріють малювати, висловлюватися й бути помітними у суспільстві”, — розповідає організаторка майстерні та волонтерка Людмила Харченко.

    Навчання з образотворчого мистецтва для людей з інвалідністю проводять волонтери. Одна з них — Євгенія Гордієнко. Жінка родом із Харкова. Євгенія розповідає, що спершу в Спільноті Святого Егідія допомагала роздавати гуманітарну допомогу, а згодом перейшла працювати у майстерню. Ці заняття, за її словами, є творчою реабілітацією.

    “Ми, як маленькі координатори цього руху, даємо певні ідеї, робимо певні поштовхи, розвиваємо їх. Ми намагаємося подолати ті емоції, які сьогодні в нас є. Нам разом легше, ми працюємо, ми вимальовуємо”, — каже волонтерка Євгенія Гордієнко.

    Малює на заняттях у художній майстерні Марина Павловська. Жінка пише картини про війну.

  • “Це — мої переживання. У мене вже понад 100 робіт. Зараз я роблю нові. Є картини великого формату”, — розповідає відвідувачка майстерні Марина Павловська.

    Заняття в художній майстерні волонтери Спільноти Святого Егідія проводять щотижня.

    До теми: Пережила війну, голод та власних дітей: на Прикарпатті 100-річна бабуся допомагає плести маскувальні сітки для фронту

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!