“Ми ллємо воду на російський терористичний млин”, – депутат Івано-Франківської облради

 • Депутати Івано-Франківської обласної ради вирішили не ініціювати звернення щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві.

  Обранці переконані, там панують протиукраїнські настрої, які спостерігались останнім часом у сусідній країні, наприклад, спалення прапору України та знищення пам’ятників бійців.

  Депутат облради Михайло Королик розповів, це питання давно наболіле і вже пройшло всі процедурні етапи. Рішення опрацювали всі депутати та скорегували його.

  У зверненні йдеться про те, що з 14 по 16 роки було скоєно 14 актів вандалізму, останній з яких  мав місце у жовтні, коли ультраправі активісти за допомогою перфоратора знесли хрест з пам’ятника героям УПА. Брутальним став й інцидент спалення українського прапору під час святкування маршу Незалежності у Варшаві.

  А відтак депутати облради хотіли звернулись до партнерів у Польщі задля розслідування цих інциденти та притягнення винних до відповідальності.

   Єдиновірною політикою в подальшому є примирення, переконані депутати.

  Депутат Сергій Адамович переконаний, звернення коректне, заява не є ворожою проти Польщі та спрямована тільки на співпрацю.

  Натомість депутат Микола Палійчук переконаний, те, що відбувається в Польщі спровоковане російською стороною. Звернення  має бути більш толерантним.

 • Обранець Остап Дзеса запевняє: навіть назва “щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві”, є надто “різкою”.

  «Польща єдиний союзник України в Європі. Польща постійний наш адвокат. Ми лиємо воду на російський терористичний млин. Ніхто з нас, перебуваючи у Польщі, не відчуває жодних протиукраїнських настроїв», – запевняє Дзеса.

  Ольга Галабала переконала, польська влада негативно відреагувала на спалення прапору. А відтак можна просити тільки про те, щоб притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто це вчинив.

  В результаті голосування сьогодні депутати не підтримали направлення такого звернення, вирішили рішення не доопрацьовувати і на наступну сесію його не виноситимуть.

  dlorpavivaproldzhyezhdlorpa

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!