«Ми втомилися!»: в Івано-Франківську місцеві ресторатори вийшли на мирний мітинг (фото)

 • Сьогодні, 3 вересня, біля Івано-Франківської ОДА місцеві ресторатори влаштували мирну акцію.

  Спільнота рестораторів об’єдналась, щоб звернутися  до органів державної влади з вимогою скасувати рішення позачергового засідання про «червону зону» карантину.

  На площі перед адмінбудинком встановили кілька столиків із кавою, діджейський пульт та апарат з мильними бульбашками. Мітинг в Івано-Франківську пройшов під ритмічну музику.

  Операційна директорка мережі “23.Ресторани” Оксана Камінська говорить, що ресторатори сформували петицію до Кабінету Міністрів із вимогою скасувати обмеження для ресторанів.

  «Ми сьогодні зібралися, щоб заявити позицію рестораторів Івано-Франківська та висловити нашу думку про обмеження, які діють. Ми просимо зняти обмеження нашої роботи, окрім обмежень щодо санітарних норм. Протягом своєї роботи ми дотримувалися всіх правил, носили маски та рукавиці, забезпечили наявність антисептиків, проводили регулярні тестування працівників. Ми втомилися! Фінансовий запас вичерпний. Якщо ми закриємося, то є загроза більше не відкритися. Ми закликаємо, щоб до нас дослухалися. Закрити бізнес – це вбити економіку», – каже Оксана Камінська.

  Співвласник ресторанів “B. Burger” Віталій Гоголь розповідає, що у серпні всі ресторани Франківська побачили світло в кінці тунелю. Вони почали входити у режим і дали надію працівникам.

  «Але новина про «червону зону» нас поставила на землю. У березні це становище було невідоме. Але зараз ми знаємо, яке це закриття несе наслідки. Ми не готові знаходитися у такому стані й не працювати. Наші люди мають зрозуміти, що з цією хворобою треба жити. Ми не можемо все життя ховатися. Показники будуть гірші, бо йде осінь і зима. Але ми не можемо так довго жити в таких умовах. Ми кожен свій день уже тиждень починаємо з протиборства. Так не може бути!» – говорить чоловік.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків також вийшов до мітингувальників. Він подякував рестораторам за активність та закликав здійснювати тиск на владу.

  «Завдяки вашим податкам місцева влада може здійснювати необхідні функції. Ті критерії, які враховує МОЗ, є несправедливі. Бо у наших лікарнях є різні люди з різних областей. Також у нас є 8 лабораторій, які роблять тести. Очевидно, де більше тестують, там більше виявляють. Уряд порушив основні конституційні права. Закриття малого та середнього бізнесів є незаконним. Суд може тривати не один день. Але це важливо доказати, що всім треба діяти в межах закону, навіть уряду», – каже міський голова.

 • Мер каже, вимога є чітка – Кабінет Міністрів має сьогодні скасувати «червону зону». Він наголошує, влада має відчути, що не може бути  подвійних стандартів.

  «Чому поліція приходить у книжкові магазини та ресторани, а у великі торгові центри не йде? Не чіпайте бізнес, бо він годує владу», – обурюється Руслан Марцінків.

  Нагадаємо, що нещодавно Івано-Франківськ, Калуш та Коломия потрапили до «червоної зони» карантину.

  Пізніше франківці під білим домом протестували проти «червоної зони» (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!