На Косівщині запрацювала добровільна пожежна команда

 • У селі Прокурава Космацької ОТГ розпочала роботу добровільна пожежна команда. Її створили силами місцевих мешканців спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в рамках проєкту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах України».
   
  Добровольці мають усе необхідне – від спеціального спорядження, до машини і власного невеличкого депо. Створення пожежної команди добровольців – це результат річної роботи місцевої влади, навчання та запозичення досвіду у польських колег, розповідають у пресслужбі Івано-Франківської ОДА.
   
  У Польщі, за словами керівника проєкту генерала Марека Ковальські, добровільні пожежні команди є дуже популярними, а участь у них вважається почесним обов’язком:

  «Коли представники українських громад відвідували наші гміни, то ми намагались показати принцип роботи саме добровільної пожежної охорони, які створюють самі громади для покращення безпеки людей і майна на своїх територіях», – розповів пан Марек.

  Про пожежну команду в селі Прокурава думали давно, розповідає перший заступник сільського голови Космацької ОТГ Іван Лесів. Адже з центру громади, с. Космач, місцева пожежна команда їде 25-30 хвилин, а з Косова ще довше. Тепер же є і команда добровольців, і пожежна машина, і своє маленьке депо.

  «Приміщення для пожежної команди збудували силами мешканців села, хтось доклався працею, інші матеріалами. А завдяки співпраці з ДСНС, отримали пожежний автомобіль та спеціальне спорядження для добровольців. Ще декілька комплектів спорядження для вогнеборців передали польські колеги», – каже Іван Лесів.

  Всі 12 добровольців пройшли спеціальні навчання від польських фахівців та інструкторів ДСНС в Івано-Франківській області. А в день урочистого відкриття вони прийняли присягу і керівник ДСНС в області вручив їм посвідчення та пообіцяв подальшу співпрацю.

  «Це практично перша добровільна пожежна команда в об’єднаній громаді нашої області, люди в якій нестимуть службу на громадських засадах. Дуже важливо, що це місцеві мешканці, які знають територію і зможуть ефективніше та швидше надавати допомогу у гасінні пожеж та інших надзвичайних ситуаціях», – зазначив начальник управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

  Цього ж дня новостворена добровільна пожежна команда здійснила і свій перший виїзд на гасіння пожежі. Поки навчальної. Вогонь добровольці успішно приборкали.

  Загалом же, як зазначають фахівці, робота добровільної пожежної команди в селі Прокурава значно скоротить час прибуття пожежного автомобіля у межах Прокурави він становитиме до 10-12 хв., а до села Брустури – до 17 хв.

  Також на прикладі функціонування команди добровольців в села Прокурава, розпочнеться робота щодо розвитку добровільної пожежної охорони в громаді і створення наступного підрозділу в селі Брустури.

  Зверніть увагу! У ДСНС назвали основні причини виникнення пожеж.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!