На Надвірнянщині вивезення сміття здійснюють чотири комунальні підприємства

  • У четвер, 21 червня, відбулася чергова сесія Надвірнянської районної ради.

    Депутати розглянули питання поводження з твердими побутовими відходами на території району. Наразі основною технологією поводження з ТПВ в Надвірнянському районі є їх збирання та вивезення в змішаному стані на санкціоновані та несанкціоновані сміттєзвалища.

    Як стало відомо, збирання та вивезення ТПВ здійснюється спеціалізованим автотранспортом зі значним технічним зносом, а звалища і полігони не відповідають санітарним вимогам. У місті та селах утворюються несанкціоновані звалища ТПВ, на ліквідацію яких витрачаються бюджетні кошти.

    Першочерговим завданням є стовідсоткове охоплення жителів району послугами зі збирання ТПВ, підвищення якості надання послуг зі збирання ТПВ та запровадження роздільного збирання ТПВ.

    Відділом архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства райдержадміністрації розроблена “Програма поводження з твердими побутовими відходами в Надвірнянському районі до 2020 року”, відповідно до якої виділено та профінансовано: – з районного бюджету – 180 тис. грн. для збору та утилізації ТПВ, з них 150,0 тис. грн. –органам місцевого самоврядування, 20,0 тис. грн. – КП “Сільекобуд” с. Цуцилів, 10,0 тис. грн. – Ланчинська селищна рада; – з обласного екологічного фонду 2700,0 тис. грн. для придбання спецтехніки та обладнання. 600,0 тис. грн. – придбання 80 контейнерів для сіл Заріччя – 14шт., Білі Ослави – 14 шт., Чорні Ослави – 12шт., Чорний Потік – 12 шт., Битків – 14 шт., Пнів -14 шт. З обласного екологічного фонду на придбання спецавтомобілів виділено та профінансовано 2100 тис. грн. для Ланчинської селищної ради – 1450,0 тис. грн., для Зеленської сільської ради 650,0 тис. грн.

    На 2018 рік Програмою для збору та утилізації ТПВ органам місцевого самоврядування передбачено з районного бюджету 200,0 тис. грн. КП “Сільекобуд” було виділено та профінансовано 80,0 тис. грн. на погашення заборгованості за минулий рік.

    З обласного бюджету Делятинському селищному бюджету Делятинської ОТГ виділено 2,0 млн. грн. на придбання спецмашини для збору та перевезення побутових відходів на території Делятинської ОТГ. Збиранням та перевезенням твердих побутових відходів в районі займаються чотири підприємства: КП “Надвірнакомунсервіс”, КП “Сільекобуд”, комунальне підприємство “Комунгосп” Делятинської селищної ради, комунальне підприємство “Карпати” Ланчинської селищної ради, з якими органи місцевого самоврядування заключили угоди.

    Вивіз сміття та його утилізація проводиться на полігон у село Рибне Тисменицького району.

    Читайте також: На дамбу на Набережній вивозять будівельне сміття, – муніципальна варта

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!