На Прикарпатті експортується 24% вирубаної деревини

Сьогодні, 12 жовтня, в Івано-Франківську відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань екології та раціонального природокористування та з питань аграрної політики та земельних відносин, присвячене вивченню проблем лісового господарства в області. Обговорили питання Про стан використання лісових ресурсів на території області.

Роман Олійник, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, зауважив, площа земель, наданих у постійне користування – 626 тис. га.

Структура лісів за функціональним призначенням більшість лісів, понад 50%, виключені з рахунку користування. Більшість лісів середньовікові. На 60% хвойні породи, найбільше – смерека. На перший план виходять проблеми смерекових лісів – всихання. За 20 років покращилася вікова структура дерев. В області 467 об’єктів природо-заповідного фонду.

Об’єм лісокористування в області орієнтовно 1 млн 200 тис. кубів. Для заготівлі з гектара вирубується 2,7 кубометри. За останні 20 років структура рубок змінилася. Реалізація деревини відбувається по-різному. 24% відсотки деревини експортовано. Зросла кількість суб’єктів господарської діяльності, яка здійснює експорт деревини.

«Дороги у лісах у поганому стані. Цього року ми будуємо і ремонтуємо лише 63 км доріг», – зауважує заступник.

Найбільша проблема в сфері охорони лісу – самовільні рубки. Щороку фіксується 1000 випадків самовільних рубок по цілій області. Лише невеликий відсоток порушників сплачують штраф. Багато штрафів носять каральну функцію, а не економічну. Більшість світу працює таким чином, що порушник сплачує штраф у подвійному розмірі від вкраденого.

Нагадаємо, Жителі Надвірної пікетують РДА через масову вирубку лісів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!