На Прикарпатті прибирають та встановлюють хрести на цвинтарях Першої світової

 • На Прикарпатті волонтери продовжують упорядковувати військові цвинтарі часів Першої світової війни. Так, днями акція прибирання відбулась у селі Сенечів, Долинського району.

  Координатор громадської організації «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович розповідає, що організатори разом із волонтерами не тільки прибирали могили, а ще встановили на них хрести.

  «Два хрести поставили на братських могилах. Також встановили хрест на цвинтарі Першої світової у Долині, де прибирають місцеві краєзнавці», – зазначає Адамович.

  У селі Сенечів встановили найбільше хрестів – дев’ять. Також довелось прибрати могили від листя, дерев та кущів.

  «Місцеві говорять, що тут поховані угорці, але точних даних ще немає. Ймовірно тут була айстро-угорська армія, яка складалась із людей різної національності – від чехів до словаків», – каже координатор ГО.

  За день планували встановити близько 50 хрестів, вдалось тільки 12.  До облаштування цвинтаря долучились не тільки волонтери, а й КП “Пам’ять” та долинський краєзнавець Іван Матієв. Хрести ж для кладовища зробили у ДП “Вигодський лісгосп”.  Проект “Велика війна: поховання та історична пам’ять” впроваджується за підтримки Вишеградського фонду.

  Сергій Адамович наголошує, що у лісі є ще два цвинтаря, але через погоду до них не змогли добратися. «А там можуть бути і росіяни, і точно є німці», – акцентує чоловік.

  Нагадаємо, що що нещодавно Волонтери впорядкували військовий цвинтар в Галичі

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!