В Ямниці влаштували дитячі блокпости і просять сказати “паляниця” (фото)

 • Дедалі більше українських дітей замість традиційних вуличних ігор або проведення часу за ґаджетами граються у територіальну оборону й облаштовують дитячі блокпости поблизу своїх домівок.

  “Слава Україні! Скажіть “паляниця та Укрзалізниця”, – з таким проханням зупиняють водіїв юні хлопці й дівчата на одному з роздоріж по вулиці Гагаріна у Ямниці, повідомляє Ямницька сільська рада.

  Ідея захищати свої домівки та рідну землю від чужинців виникла давно, ще з початку війни, проте взялися за справу одразу із настанням літніх шкільних канікул. У дитячій “групі оборони” до 15 учасників, які щодня почергово виходять на блокпост, мають навіть свого головнокомандувача та заступників. А щоб вступити до лав “дитячої тероборони”, слід пройти випробувальне завдання – правильно скласти дерев’яний “протитанковий їжак”. Дітлахи змайстрували власну зброю – несуть варту з дерев’яними пістолетами та іграшковими автоматами.

  “Це була наша власна ініціатива, і ми згуртувалися самі. У декого батьки пішли на війну боронити нашу землю від російських військ, тому ми вирішили, що мусимо тут якимось чином також допомагати. Спочатку загороджуємо і просимо сказати пароль. Якщо відповідь звучить непереконливо, просимо повторити ще раз”, – пояснили діти.

  Облаштували блокпост юні оборонці зі штахет та старих автошин, які навіть розфарбували у жовто-блакитний колір, також встановили Український Стяг. Разом із друзями-однодумцями дітвора вирішила перевіряти весь транспорт, що їздить вулицею, навіть велосипедистів.

  Водії на блокпості з толерантності подяки за таку службу дають юним оборонцям символічну суму на солодощі. Але діти вирішила пожертвувати кошти для військових і принесли зібрані 202 грн у Ямницьку сільську раду.

  Як писав “Галицький кореспондент”, на Прикарпатті діти створили 13 мотивуючих прапорів для військових 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!