На Прикарпатті за грантові кошти втілять 12 проєктів

Сьогодні, 26 серпня, в Івано-Франківську розповіли про конкурс ініціатив місцевих карпатських громад у рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Переможцями конкурсу стали 39 проєктів. Загальна вартість – понад 10 мільйонів гривень (в тому числі понад 7,1 мільйона гранту). Втілити свої ідеї отримали можливість і 12 проєктів з Івано-Франківської області.

Пріоритетами конкурсу були три напрямки: популяризація історико-культурної спадщини, збереження природної спадщини, туризм.

Максимальний обсяг гранту для одного проєкту – 250 тисяч гривень. Обов’язковий власний внесок не менше 20% загального бюджету.

«Половина проєктів буде реалізована на території Карпат. Наприклад, планується стежка Барона у горах, на полонині Явірник буде оглядовий майданчик. Це все зміцнить економіку Прикарпаття»,- пояснює голова Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів.

Директорка Асоціації «Єврорегіон – Карпати – Україна» Галина Литвин додає , що зараз формується план реалізації усіх проєктів. Втілити всі ідеї в життя мають до 31 грудня 2021 року.

Зокрема, серед переможців опинився проєкт з Надвірної. У місті є три замки, один із них хочуть відновити.

«Його давно ніхто не ремонтував. Ми зробимо прибирання території, створимо архітектурний план консервації об’єкту. Також плануємо зробити ландшафтний дизайн, аби територія замку була красивою»,- каже Володимир Гриншак, один з ініціаторів проєкту в Надвірній.

До теми: Випускник хоче встановити контейнери для сортування сміття у всіх школах Прикарпаття

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!