На Рогатинщині із 163 учасників АТО лише 65 мають відповідний статус

Вчора у Рjгатинській РДА відбулась зустріч  з учасниками  антитерористичної операції.

Присутні обговорили питання оформлення статусу учасника АТО та забезпечення пільгами відповідно до чинного законодавства, соціальний супровід та допомогу бійцям, які проживають у вкрай важких матеріальних умовах, реабілітацію демобілізованих, медичне забезпечення, отримання земельних ділянок та інші.

Загалом у районі налічується 163 учасника АТО. Із них, за словами Надії Цимбалістої, 69 мають статус учасника бойових дій, а відповідно право на пільги, серед яких – 75-процентна знижка оплати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання, відшкодовується із Державного бюджету та поширюється на членів сім’ї. Іншим надається 50% знижка на житлово-комунальні послуги за кошти місцевого бюджету. 117 особам виплачено допомогу у розмірі 193 тис грн., 48 осіб отримали допомогу з місцевого бюджету. Також допомогу по 5 тис грн. отримали родини учасників АТО. Місцевими радами району виділено  23 земельних ділянок своїм жителям, які є учасниками АТО.

Крім того, на особливому контролі перебувають родини двох загиблих учасників АТО – Андрія Білоуса та Івана Югана. Родині Андрія Білоуса надано допомогу на загальну суму – 762 тис.грн., Івана Югана  – 689 тис. грн. Також за кошти державного бюджету для даних родин придбано двохкімнатну та однокімнатну квартири.

В районі діє програма соціального захисту і підтримки учасників АТО та їх сімей. Мета програми – підтримка учасників АТО які ще не мають статусу, надання пільг сім’ям загиблих, надання допомоги пораненим.

Нагадаємо, У Рогатині відновлять історико-краєзнавчий музей “Опілля”

воїн АТО

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!