На війні загинув Роман Пеприк – воїн-монах, снайпер і священник ПЦУ, який служив на Прикарпатті

 • У боях за волю України загинув ієромонах Православної церкви України Пимен (Роман Пеприк), який уже вдруге від початку війни з РФ став до лав ЗСУ. До початку повномасштабної війни він служив в монастирі на Прикарпатті.

  30-річний воїн служив у 129 окремому розвідувальному батальйоні, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Новинарню”.

  “22 липня 2022 року (…) біля населеного пункту Апостолове Криворізького району Дніпропетровської області під час ворожого ракетного обстрілу загинув старший солдат, снайпер 1 категорії відділення снайперів військової частини А4221 Пеприк Роман Олегович, 10.02.1992 р.н., житель м. Заліщики”, – інформує Заліщицька міськрада.

  Представники ПЦУ зазначають, що монах Пимен (варіант імені – Пімен) Пеприк раніше вже брав участь у відбитті російської агресії під час АТО/ООС як військовослужбовець Збройних сил України. Після звільнення з армії прийняв священницький сан. Але знову став до лав ЗСУ, коли Росія почала повномасштабне вторгнення.

  “Отець Пимен, наслідуючи древніх преподобних отців, від самої юності присвятив своє життя служінню Богові. Прийнявши чернечий постриг у ранньому віці, щиро служив Богу в монашому чині. З початком російської агресії, будучи щирим патріотом своєї Батьківщини і правдивим християнином, монах Пимен, не лишаючи чернечих обітниць, пішов добровольцем захищати суверенітет та територіальну цілісність України у зоні проведення ООС. Виконував бойові завдання та брав безпосередню участь у боях на передовій”, – розповідає про монаха-воїна митрополит Олександр.

  Владика Олександр зазначає, що після звільнення з військової служби монах Пимен став насельником монастиря на честь святителя Нектарія Егінського (Хутір Ясний у селі Ходосівка під Києвом – “Н”). В цій обителі він прийняв сан ієродиякона, а опісля й ієромонаха від рук митрополита Олександра Драбинка. Згодом продовжив служіння в одному з монастирів на Прикарпатті.

  На початку літа цього року отець Пимен ухвалив рішення знову повернутися до військової служби. Він вирішив стати на захист Батьківщини не лише молитвою, але й дієво, оскільки мав добрий військовий вишкіл та неабиякий бойовий досвід.

  За повідомленням митрополита, сьогодні монах, священик і мужній воїн Пимен Пеприк загинув у бою з російськими окупантами.

  У свою чергу священник ПЦУ Віктор Мартиненко пояснив колізію священника, який воює:

  “Блаженної пам’яті ієромонах Пимен перший раз служив в ЗСУ, будучи монахом і не маючи священного сану. Прийнявши священство, він намірювався звершувати своє служіння у церковній службі та чернечій молитві. Але велика війна, звірства та геноцид, що чинять російські окупанти, змусили його відкласти священство і повернутися до військової служби”.

  Канони Церкви забороняють одночасно звершувати священнослужіння і брати участь у бойових діях. Отець Пимен розумів і дотримувався цього.

  “Я ДУЖЕ ЛЮБЛЮ СВОЮ БАТЬКІВЩИНУ І, НЕЗВАЖАЮЧИ НА СВІЙ ЦЕРКОВНИЙ САН, ВИРІШИВ ПОВЕРНУТИСЬ В АРМІЮ. ЦЕ БУВ ТЯЖКИЙ ВИБІР, АЛЕ Я ЙОГО ЗРОБИВ”, – написав він у фейсбуці.

  Відтак, ставши воїном ЗСУ, отець Пимен перестав бути чинним священиком, припинив звершувати священнослужіння, – добровільно, не маючи позбавлень і заборон. Слід зауважити, що при цьому він не втратив сан священика.

  Читайте також: На війні загинув прикарпатський майор

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!