Над районами Прикарпаття з літака скидали вакцину проти сказу

 • Вчора, 27 квітня, на території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської та Яремчанської міської рад провели весняну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

  Приманки з вакциною розповсюджували авіатранспортом на території лісових та польових угідь поза межами населених пунктів. Всього розкинули 65 тисяч приманок на території 2,6 тис. км², інформує головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

  Приманка з вакциною, яку кидали з літаків, є безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

  Прохання до жителів області, при виявлені подібних приманок не брати їх руками і не переносити з місць розкладання. Якщо приманка випадково потрапила на території особистого селянського господарства, прохання перенести її в рукавицях за межі господарства, де її може спожити дика тварина.

  За останні чотири роки захворювання на сказ виявляється близько у 60 % серед диких тварин та 40 % – серед домашніх. У домашніх тварин захворювання виявляється здебільшого після контакту з дикими тваринами.

  З досвіду країн Європейського Союзу, ефективність пероральної імунізації настає після проведення щорічної дворазової компанії через 6-7 років.

  Нагадаємо, на Прикарпатті зафіксували два випадки сказу.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!