Не повинна стояти без діла: для чого людям Стрітенська свічка

  • Сьогодні, 15 лютого християни відзначають Стрітення Господнє. Багато людей у храмах нині освятили свічки. Кажуть, що Стрітенська свічка наділена особливим значенням та силою надавати допомогу людям у складні моменти їхнього життя.

    Про натуральні воскові свічки добре знає житель села Спас Михайло Мазничка. Молодий чоловік самостійно виготовляє різноманітні форми та заливає в них свічки з натурального чистого бджолиного воску, пише “Галицький кореспондент”.

    “Свічка з натурального воску горить повільніше, аніж інші види свічок, – розповів “Галицькому кореспонденту” пасічник Михайло Мазничка. – Бджолиний віск горить яскравіше, чистіше та очищає повітря під час горіння. Наші прадіди освячену свічку у церкві 15 лютого називали громовиця. Бо саме така свічка має силу допомагати при стихійних лихах, особливо при грозах”.

    Українська земля багата на продукти бджільництва, недаремно ж бджіл називають божою комахою, а бджолиний віск здавна цінувався, як і свічки, виготовлені з нього. Саме тому крім виготовлення різдвяних, великодніх та Стрітенських натуральних свічок, пан Михайло ще наполегливо займається бджільництвом. Нині у пасічника зимує 50 сімей. На відміну від парафіну та інших вуглеводнів, які є сучасною основою для виробництва свічок, Михайло використовує виключно натуральний бджолиний віск.

    Михайло Мазничка розповів, що Стрітенська свічка не повинна стояти у будинку, як кажуть, без діла. Вона приносить мир і спокій при життєвих негараздах. Дуже часто віруючі люди запалюють її не лише під час грози, а й у тривозі за дітей, під час молитви і прохання у Бога допомоги, поради як вчинити, при неприємностях на роботі і неспокою душі.

    Мар’яна ЛОКАТИР

    Про народні прикмети на 15 лютого читайте тут.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!