Немовлят реєструємо у пологовому, шлюб – удома, а бізнес – у нотаріуса

  • Міністерство юстиції стає ближчим до людей. Більшість послуг юстиції відтепер можна отримати в Інтернеті, не виходячи з дому. А щоб отримати правову допомогу, людям не потрібно їхати в обласні центри – мережа Бюро безоплатної правової допомоги відкривається у кожному районному центрі Прикарпаття.

    Про новації, якими можуть скористатися прикарпатці у рамках реформування Міністерства юстиції, говорили 22 березня на засіданні Івано-Франківського прес-клубу реформ. «Усі послуги Мін’юсту стають більш доступними для громадян. Це мінімізує ризик корупції, бо не потрібно буде ходити по кабінетах, зустрічатися з чиновниками і щось в них просити», – акцентував Микола Станіщук, начальник Головного управління юстиції в Івано-Франківській області.

    Найромантичніша новація – для батьків новонароджених. Зареєструвати немовля вже сьогодні можна безпосередньо у пологовому будинку. «Батьки мають займатися дитиною, а не бігати по кабінетах у ДРАЦСі», – наголошують в управлінні юстиції. Щодня працівник юстиції приймає заяви від батьків дитини чи її родичів, а наступного дня видає свідоцтво про народження. Наразі немовлят реєструють в Івано-Франківському міському та обласному перинатальному центрах, незабаром послугу планують надавати і в районах.

    12325158_818031098307183_2078760380_n

    Щоб поставити апостиль на документи для подачі за кордон, більше не потрібно їхати в Київ чи звертатися до різних фірм і довго чекати. Послугу надають відділи ДРАЦС за місцем проживання, процедура триває 2 робочих дні. Чимало інших онлайн-послуг можна отримати у «Кабінеті електронних сервісів» на сайті Мін’юсту kap.minjust.gov.ua. Зокрема, це безкоштовний доступ до реєстрів фізичних та юридичних осіб, реєстрація актів цивільного стану (народження, шлюб, розлучення, зміна імені, смерть), електронний цифровий підпис, електронний суд (судова повістка смс-повідомленням, рішення суду електронною поштою тощо).

    Щоб побувати на прийомі у будь-якого керівника управління юстиції в області, не потрібно нікуди йти чи їхати – уже сьогодні поспілкуватися можна в Інтернеті через Скайп. Послуга відеозв’язку доступна в «Кабінеті електронних сервісів».  Це особливо зручно для людей, які мешкають у віддалених місцевостях, для інвалідів, а також тих, хто економить кожну копійку, зокрема на транспорті.

    Якщо немає комп’ютера, скористатися Інтернетом можна у Бюро безоплатної вторинної правової допомоги. У рамках реформування Мін’юсту буде ліквідовано понад 600 районних управлінь юстиції радянського зразка. Замість них 1 липня запрацюють понад 400 Бюро правової допомоги, 16 – на Івано-Франківщині. У Бюро надаватимуть будь-які консультації правового характеру, допомагатимуть скористатись електронними сервісами Мін’юсту. Також система Бюро має спростити доступ до адвоката особам пільгових категорій – малозабезпеченим, інвалідам, дітям-сиротам, учасникам АТО та іншим. Людям не потрібно буде їхати в обласний центр – Бюро правової допомоги працюватимуть в усіх районах Прикарпаття та містах Яремчі, Бурштині, Болехові, Івано-Франківську і селищі Перегінське.

  • Сьогодні вже надають безоплатну правову допомогу чотири центри нового зразка – Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги в Івано-Франківській області, а також Івано-Франківський, Калуський,  Коломийський місцеві центри з надання такої допомоги, повідомляє Михайло Євчук, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області.

    «Бюро правової допомоги – це універсальний центр, в який людина заходить зі своїм питанням, а виходить з чітким переліком дій, до якої установи їй звернутися, які документи потрібно виробити, щоб вирішити своє питання», – розповідає Михайло Євчук.

    Реєстрація речових прав на нерухоме майно та реєстрація бізнесу для фізичних і юридичних осіб стала доступнішою. Якщо раніше реєстрацією цих прав в області займалися лише 17 реєстраційних служб, то відтепер кількість реєстраторів зросла у сотні разів. До прикладу, зареєструвати бізнес чи права на нерухомість можна буде в органах місцевого самоврядування в усіх населених пунктах або у найближчого нотаріуса – останніх в області зареєстровано 180 осіб. Раніше реєструвати бізнес можна було лише за місцем проживання, а тепер – в межах цілої України. Речові права реєструють в будь-яких органах реєстрації в межах області.

    Наталка ГОЛОМІДОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!