Німецький автобусний гігант Flixbus виходить на український ринок

  • Безвізовий режим з ЄС підвищує інтерес міжнародних перевізників до України. Прискорити вихід на український ринок вирішила, зокрема, німецька компанія Flixbus.

    Чеська компанія Umbrella приїздитиме до України на звичних для німців зелених автобусах Flixbus, пише Deutsche Welle.

    Поки Україна марно чекає на прихід нових великих авіакомпаній-лоукостерів, зрушення відбуваються на ринку автобусних перевезень. Німецький автобусний гігант Flixbus у вівторок, 25 липня, заявив про початок регулярних рейсів до чотирьох українських міст. Перший автобус відправляється із Праги до України у четвер, 27 липня.

    Компанія Flixbus працює на ринку перевезень з 2013 року і за час роботи встигла поглинути кілька інших великих перевізників, серед них зокрема Megabus, Postbus та австрійська HELLÖ. За даними Welt, Flixbus контролює 87 відсотків ринку автобусних перевезень в Німеччині. Компанія здійснює 200 тисяч щоденних рейсiв у 1 200 міст в 24 країнах. Відтепер серед її напрямків будуть також Львів, Рівне, Житомир та Київ.

    Орієнтація на регіональні перевезення

    Flixbus планувала вийти на український ринок іще до того, як безвізовий режим Україна-ЄС набув чинності, однак “безвіз” теж зіграв свою роль, розповідає Ніколай Войтюк, віце-президент Flixbus по Східній Європі у ексклюзивному коментарі DW. “Ми в будь-якому разі планували долучити Україну до нашої європейської мережі. Рішення їхати в Україну не стосувалося безвізового режиму для українських громадян. Однак у нинішній ситуації ми прагнули зробити це якомога швидше”, – розповів Войтюк.

    Перевезення до та з України здійснюватимуть партнери Flixbus – чеська компанія Umbrella. Це типовий порядок для роботи Flixbus, адже компанія співпрацює з понад 250 регіональних партнерів-перевізників, які мають спільну систему продажу квитків і спільний бренд.

    До 2021 року на пілотних маршрутах у місті тестуватимуть самохідні автобуси. А нова лінія метро, яку почнуть будувати того ж року, також буде пристосована для потягів без водіїв. (17.12.2016)

    Войтюк також пояснив, чому серед запропонованих на даний момент напрямків немає прямого сполучення українських міст з Німеччиною. Flixbus ставив за мету передовсім долучити ключові українські міста до загальноєвропейської мережі. Водночас Войтюк наголосив, що Flixbus не стане обмежуватися наявною сіткою рейсів: “Ми дивимося, які міста будуть підходящими для під’єднання до нашої мережі. Наступного року ми плануємо розширення і під’єднаємо більше, ніж чотири міста, які є зараз”.

    Конкуренція уже висока

    Flixbus – не перша компанія з ЄС, яка зацікавилася українським ринком. З жовтня 2016 року польський перевізник Polskibus, який послуговується партнерством іншої польської компанії Ideal Travel, здійснює рейси до семи міст: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль, Вінницю, Хмельницький та Херсон. Квиток з Кракова до Львова коштує приблизно 20 євро. До Вроцлава – 25 євро. А от до Праги Polskibus не їздить з України.

    У більшості українських перевізників квитки зі Львова до Вроцлава коштують трошки дешевше – 500-600 гривень (близько 20 євро). Зі Львова до Кракова – до 15 євро. З Києва до Кракова – близько 600-700 гривень (20-25 євро). З Києва до Праги можна доїхати на автобусах українських компаній за 1200-1600 гривень (40-55 євро).

    Ціни на рівні конкурентів

    Ціни Flixbus є співмірними з цінами конкурентів. Для порівняння, квиток до Праги на сайті німецької компанії компанії коштує близько 730 гривень (25 євро). До Вроцлава – 560 (менше 20 євро), до Кракова – 580 гривень (20 євро).

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!