Оптика для зору vs лазерна корекція

  • Темпи сучасного світу, потреба в безперервному навчанні, щоденна робота за екранами комп’ютерів і смартфонів є стресом і великим навантаженням для очей, що для багатьох стає причиною зниження гостроти зору.

    З іншого боку, нам пощастило жити в епоху розвитку технологій, які роблять медицину якісною та ефективною для боротьби проти більшості захворювань, у тому числі офтальмологічних. 

    Люди, які стикнулися з вродженими чи набутими вадами зору можуть обрати для себе зручний і комфортний спосіб корекції — окуляри, м’які контактні лінзи чи лазерну корекцію зору. Будь-який з цих методів є ефективним та дає можливість позбутися дискомфорту й бачити навколо чітко та яскраво. 

    Та все ж обрати непросто, бо поряд з очевидними перевагами є й свої ризики та недоліки. Розберемо кожний з цих кейсів. 

    – М’які контактні лінзи

    Контактна оптика стала справжнім рятівним колом для дітей і дорослих, що мають проблеми із зором. Існує широкий вибір м’яких контактних лінз, як за терміном заміни, так і за показаннями. Вони непомітні, не спадають під час активних рухів та дають ефект природнього зору, адже формують з оком фактично неподільну оптичну систему, що дає можливість чітко бачити як прямо, так і периферійним зором. Завдяки постійному розвитку технологій їх створення, лінзи зовсім не відчутні на очах і не створюють дискомфорту. 

    Натомість довготривале використання контактної оптики може викликати скарги на сухість очей, а постійний догляд, якого вимагають лінзи планової заміни, змусять вас зробити контейнери і розчини своїми постійними супутниками життя. 

    – Окуляри для корекції зору 

    Цей метод є найбільш доступним та простим для виправлення дефектів зору. Вони практично не мають протипоказань та побічних ефектів і застосовуються для більшості порушень. Крім того, вони не потребують додаткового обслуговування чи догляду, планової заміни. Разом з тим, не всім підходить такий метод корекції, адже для занять спорту, професій, що передбачають постійні активності, окуляри навпаки стануть причиною дискомфорту. До того ж існують вади зору, при яких вони безсилі. 

  • Якщо за показаннями лікаря для корекції зору підходять як лінзи, так і окуляри, найкращим варіантом буде придбати обидва види оптики та використовувати залежно від ситуації. 

    – Лазерна корекція зору

    Це процедура, що передбачає втручання лазера у певні ділянки рогівки для зміни їх форми і заломлюючих властивостей. Це найбільш прогресивний метод корекції, що в більшості випадків дає можливість раз і назавжди забути про вади зору. 

    При цьому, лазерна корекція має багато ризиків та протипоказань. Наприклад, існують вікові обмеження для її проведення — від 18 до 45 років, прогресуючі хвороби, індивідуальні особливості, що стосуються не тільки зору, а й всього організму, єдине зряче око, вагітність і лактація та інші.

    Існує дослідження американських соціологів, згідно з яким 63% людей, що носять контактні лінзи, порекомендували б цей метод корекції своїм близьким. Серед тих, хто робив лазерну корекцію, таких 40%. 

    Обирати метод корекції потрібно з розумом та урахуванням навіть найменших нюансів, адже від цього буде залежати ваше подальше світосприйняття.  

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!