Отримати грін-карту США буде простіше і безпечніше

  • 13 вересня віце-консул Сполучених Штатів Америки Джеремі Літтл відвідав Івано-Франківськ.

    У рамках офіційного візиту Джеремі Літтл провів прес-конференцію для засобів масової інформації, на якій розповів про отримання диверсифікаційних віз США та порушив проблему візового шахрайства. Віце-консул детально описав процес отримання диверсифікаційних віз США та пояснив, що потрібно зробити, щоб отримання візи було чітким та прозорим.

    За 2014 рік майже дев’ятсот тисяч українців подали свої заявки на отримання диверсифікаційних віз США, так званих грін-карт. Шість тисяч з цього числа виграли в лотерею, проте з них реально візи отримали тільки 1800 осіб. Серед володарів еміграційних віз є й прикарпатці.

    Джеремі Літтл повідомив, що Green Card (грін-карта, або грін-кард) – це документ, який дозволяє його власникові постійно жити в Америці. Щоб подати заявку, учасник повинен народитися в країні, яка входить до списку країн-учасниць лотереї. Список щорічно визначається Державним Департаментом США. У цей список входять всі країни світу, крім тих, які виключені. Саме країна народження вказується в анкеті як країна участі. Переможці лотереї повинні відправити анкети та фотографії. Отримавши анкети, комісія призначає інтерв’ю і висилає запрошення з жовтня до вересня наступного року, в порядку черги.

    Маючи грін-карту, людина може легально працювати, відвідувати родичів і друзів, відпочивати, вчитися, займатися бізнесом, подорожувати, купувати нерухомість у США і т.д. Загалом, така особа стає майже американцем, сама вирішує, де їй жити і чим займатися. Якщо скористатися офіційним терміном, Green Card – це вид на проживання у США. Після п’яти років володіння грін-картою можна звернутися за американським громадянством, це дає деякі додаткові переваги і знімає вимогу щодо обов’язкового 6-місячного перебування у США. Отримавши американське громадянство, людина стає вже справжнім американцем.

    192591580

    «Щоб взяти участь у лотереї, достатньо мати середню освіту, заповнити анкету із зазначенням біографічних даних, – розповів під час прес-конференції Джеремі Літтл. – До анкети потрібні фотографії всіх членів сім’ї (дружини і дітей до 21 року), потрібно не бути судженим, не порушувати візово-імміграційні закони США, не мати соціально небезпечних захворювань. Кожен із подружжя може подавати свою заявку. Це подвоює шанси тих, хто перебуває у шлюбі. Максимальні шанси потрапити до США у тих учасників, яким ще не виповнився 21 рік. Адже тоді можна брати участь і самостійно, і в складі заявок батьків (потрійний шанс). Тим, хто не перебуває у шлюбі і не має дітей, потрібно надати фото і дані тільки на себе. Відсутність необхідної інформації або фотографій може призвести до відмови у візі у разі виграшу. Серйозні помилки в наданій інформації також можуть призвести до відмови у візі», – підкреслив Джеремі Літтл.

    Враховуючи, що серед жителів України охочих отримати грін-карту немало, не дивно, що виникли незрозумілі фірми, які пропонують допомогу в отриманні віз. Останнім часом почастішали випадки шахрайства. «Ми рекомендуємо подавати заявки самостійно, без так званих візових консультантів. Не надавайте особисту інформацію або реєстраційний номер третім особам. Не існує агентств, які б співпрацювали з посольством або отримали його акредитацію. Треба пам’ятати, що подання заявки – безкоштовне. Не існує ніяких офіційних зборів, які ви повинні заплатити посередникам», – пояснив віце-консул США.

    Варто додати, що в 2015 році є деякі зміни у процесі подачі документів. Це дозволить запобігти випадкам шахрайства різних агентств з візами. «Цього року у нас буде нове правило. Пам’ятайте, що в будь-яку заявку треба включити фотографії членів вашої родини, і стежте за тим, щоб ви включили фотографії, які були зроблені не раніше шести місяців до того часу, коли ви будете подавати заявку», – наголосив Джеремі Літтл.

    Андрій МЕНІВ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!