Пацієнти-кріпаки: на Прикарпатті понад 30 наркозалежних змушували фізично працювати

На Коломийщині затримали осіб з Донеччини, які роками в нелюдських умовах утримували місцевих жителів.

Нагадаємо, злочинна група протягом двох років утримувала під приводом лікування від алкоголізму та наркозалежності 32-ох осіб з них троє дітей: півторарічного, 9-ти та 7-ми річного віку.

Крім оплати за “лікування”, вони були змушені важко працювати.

Як розповіли у поліції, організована група з шести чоловік під приводом реабілітаційного центру експлуатували людей з Франківщини і сусідніх областей. Під час обшуків, які пройшли 25 вересня, виявили 32 людей, яких утримували без їхньої волі. Група осіб в цих центрах діяла тривалий час.

Ігор Максимів каже, що в одному з реабілітаційний центрів Коломиї виявили трьох жінок з дітьми. Проте там вони перебували добровільно, і жили в належних умовах. Тобто перебували за їх згодою. Працювали там жінки з неблагополучних сімей, за інформацією поліції, вони там тривалий час проживали з дітьми.

Пацієнтів центру змушували перекривати дахи, укладати бруківку, тощо. Самих пацієнтів утримували там в неналежних умовах.

Максимів зазначає, що наразі поліція працює з роботодавцями, щоб розуміти, чи розуміли вони, що мають справи з трудовим рабством.

Родичі пацієнтів платили за перебування алко і наркозалежних від 1.5 до 5 тисяч гривень. Лікувальних дій з ними не проводили, бо не було там лікарів. Під час поступлення в пацієнтів забирали засоби зв’язку і ті не могли зв’язатися з родичами. Перебували там в середньому від 6 місяців до року.

Поліціянти описують, що в кімнаті 10-12 квадратів перебували 8 осіб, речі були розкидані. Зловмисники були зареєстровані як громадська організація, себе рекламували, роздаючи людям на вулиці флаєри, чи розклеюючи рекламу на стовпах.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!