Перерахунок пенсії для працюючого пенсіонера: що потрібно знати

  • В наш час нерідко можна зустріти працюючого пенсіонера. Як би не було важко працювати літній людині, але якщо пенсія невелика і здоров’я дозволяє, то багато людей не припиняють працювати.

    Матеріальне питання – завжди важлива частина нашого життя. Тому і перерахунок пенсії теж викликає багато запитань. Люди намагаються зробити його якнайкраще для себе. Однак як можливо законно отримати більшу пенсію?

    Розглянемо такий приклад.

    Жінка отримує пенсію з 2005 року. Однак вона продовжувала працювати на підприємстві до 2015 року і хотіла б із розрахунку пенсії виключити період з 2005 по 2009 роки. Чи має вона на це право?

    Варто зауважити, що страховий стаж після 01.01.2004 року обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (стаття 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).

    Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії за віком відповідно до статті 40 Закону враховується за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

  • Зазначений перерахунок пенсії здійснюється за зверненням пенсіонера. При цьому обов’язково обирається більш вигідний варіант перерахунку: з урахуванням лише страхового стажу чи страхового стажу та заробітної плати.

    Як роз’яснив ПФУ на своєму офіційному сайті, у разі, якщо перерахунок пенсії доцільно проводити з урахуванням страхового стажу та заробітної плати, то з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються (оптимізуються) періоди до 60 календарних місяців страхового стажу підряд за умови, що періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу. Це може бути і період 2005 – 2009 роки.

    Нагадаємо, Європейський суд вважає, що українські пенсії – порушення прав людини.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!