Переслідування через табель

  • Працівник комунального підприємства «Муніципальна варта» зайшов в Івано-Франківський міський відділ поліції і там себе порізав. Зробив він це навмисне: хотів у такий спосіб привернути увагу до своєї проблеми. Причину вартовий називає так: «надокучають правоохоронці».

    Кримінальна справа

    Начальник чергової частини КП «Муніципальна варта» Андрій Чепердюк розповідає, що торік під час перевірки Державної аудиторської служби України було виявлено декілька недоліків, один із яких стосувався його особисто. «У 2017-2018 роках два працівники отримували зарплату, але були певний час за кордоном», – каже вартовий. Його колег змусили повернути кошти, які їм дали за час відсутності. Проте згодом цією справою зайнялась поліція.

    Пан Андрій наголошує, що не знає, для чого колеги їхали за кордон. Зрештою, слідкувати за цим – не його обов’язок. Мовляв, він не вів табель обліку робочого часу, це робили у бухгалтерії. «У 2017 році від нас пішов юрист, тоді я розписався у наказі, що буду цим займатись. Але я цього не вмію робити, тому табелювати все-таки залишилась людина, яка робила це раніше», – пригадує Чепердюк. Згодом він просив припинити дію наказу, проте його усне прохання проігнорували. Лише після того, як вартовий написав офіційну заяву, від цього обов’язку його звільнили.

    Проте правоохоронці побачили у діях муніципальних вартових, зокрема у табелюванні, яке нібито вів пан Андрій, порушення ч.1 ст.366 ККУ (підроблення службових документів).

    Проблеми зі здоров’ям

    «У кінці 2018 року, коли розпочалося слідство, я почав сильно переживати і намагався довести, що не винен», – каже Чепердюк. Попри все, «крайнім» у цій ситуації зробили саме його. Відтоді у нього погіршилося самопочуття, загострилися хронічні хвороби. Довелось навіть лягати під операційний ніж для видалення жовчного міхура.

    За словами вартового, слідча Юлія Дирда і до, і після операції тиснула на нього, хоча він був на лікарняному ліжку. Також Чепердюк каже, що йому правоохоронці пропонували укласти угоду, якою він визнає свою вину і в подальшому буде доносити на своїх колег. «Вони хотіли, щоб я таким чином заслужив собі свободу», – пояснює муніципал.

    За допомогою Андрій Чепердюк звернувся до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Записався на прийом, але до кабінету мера потрапити не встиг. Йому подзвонила мама і сказала, що до її дому прийшли невідомі, які шукають сина. «Я зрозумів, що до мами прийшли поліцейські. Вони кричали на неї і хотіли, щоб вона підписала якісь документи, – згадує Чепердюк. – Мамі через це стало погано, і вона вийшла прилягти в іншу кімнату. Коли повернулася в коридор, вже нікого не було».

    Для вартового це було останньою краплею. Відтак він вирушив до міського відділу поліції. Дорогою туди Чепердюк купив лезо, яким і порізав собі живіт та груди. Тоді сам викликав «швидку» і слідчо-оперативну групу. З поліції Андрія забрали в Івано-Франківську міську клінічну лікарню №1, щоб зашити рани.

    Чепердюк хотів повідомити правоохоронців про незаконні дії їхніх колег, але до нього приїхала… та сама слідча із своїм товаришем. «Вони намагались мені зачитати підозру і знімали мене на відео», – пояснює вартовий. Тоді на нього найшло якесь затьмарення, він почав кричати та поводитись неадекватно. Каже, що ніби опинився у фільмі жахів.

    У результаті Чепердюка забрали в обласну психоневрологічну лікарню №3. Там він провів декілька днів.

  • Завжди був адекватним

    12 квітня Андрій Чепердюк разом із керівником «Муніципальної варти» Андрієм Прусаком все-таки пішли на прийом до міського голови. «Я нарешті привернув до себе увагу. А поліцейські від мене на якийсь час відстали», – зазначає муніципал.

    У свою чергу, Прусак акцентує: в цій ситуації його підлеглому ані мер, ані хтось інший допомогти не може. Мовляв, є порушення і проводиться розслідування. Інше питання, як саме його проводять. «Є рамки чинного законодавства, і їх потрібно дотримуватись. Я вважаю, що саме порушення під час слідства призвели до нервового зриву Андрія», – каже начальник «Муніципальної варти». Також він дав позитивну характеристику Чепердюка. Стверджує, що вартовий завжди був адекватним і принциповим, на нього завжди можна було покластися.

    А щодо суті справи, Андрій Прусак переконує, що не знає, хто вів ті табелі обліку, в яких знайшли порушення. Адже коли почалась історія, він ще не очолював комунальне підприємство. «Зараз йде змагальний процес слідства, але не можна було тиснути на людину незаконними методами», – наголошує пан Прусак.

    Обставини з’ясовуються

    У прес-службі ГУ НПУ в Івано-Франківській області підтверджують інформацію про порізи Чепердюка. За словами речниці управління Нацполіції Лідії Бойко, 8 квітня о 17:48 до них надійшло повідомлення, що на вулиці Бельведерській, 32 у приміщенні поліцейського відділу чоловік наніс собі тілесні ушкодження в ділянку живота і лівої груді. «Чоловік стверджував, що йому вручили підозру, з якою він не згідний. Також він казав, що правоохоронці ображали його та матір», – каже Бойко.

    Речниця пояснює, що їхні слідчі працюють відповідно до законодавства України і ніякого тиску на Чепердюка не було. А стосовно його лікування, то у правоохоронні органи він не подав жодної довідки, відтак його викликають на слідчі дії. «Ніякого тиску немає. Триває робота, де слідчі виконують свої обов’язки. Свою неявку громадянин повинен підтвердити довідкою», – зазначає Бойко.

    Поліцейські наразі з’ясовують обставини події, яка відбулась у відділку, але кримінального провадження у цій справі ще не відкрили.

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!