Підвищення безпеки високогірного туризму: в Івано-Франківську презентували проєкт PIMReC

 • Сьогодні, 17 вересня, в рамках святкування Дня рятувальника в Івано-Франківську презентували проєкт PIMReC.

  Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру (PIMReC) – це комплексний інфраструктурний проєкт, який має вирішити транскордонні проблеми безпеки у сфері гірського туризму. Головна мета PIMReC – тісна співпраця між установами Польщі та України задля спільного розв’язання питання підвищення безпеки високогірного туризму.

  Триватиме проєкт два роки: з 23 лютого 2019 до 22 лютого 2021. Сума гранту  – один мільйон 53 тисячі євро.

  «Завдяки підтримці ЄС ми змогли виграти великий грант, який спрямований на те, щоб адаптувати колишню обсерваторію на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру», – зазначає ректор Прикрапатського націольного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда.

  Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль додає, що цей проєкт потрібен і для статусу області, і для порятунку людей.

  «Проєкт критично важливий і з наукової точки зору, і з туристичної», –  наголосив Шмигаль.

  Завданням проєкту є реконструкція та структурна адаптація колишньої астрономічної та метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати) до потреб високогірного рятувального навчального центру та пошуково-рятувальної станції, що функціонуватиме цілорічно. Також планують розробити висококласне спільне польсько-українське навчання для рятувальників високогірних районів із особливим акцентом на сучасні рятувальні техніки в різних погодних умовах, зокрема тематичні дослідження.

  Крім того, формуватимуть механізми реагування у невідкладних ситуаціях та шляхи взаємодії з відповідними службами у випадку загрози життю та здоров’ю туристів, а також створюватимуть платформу електронних послуг як ефективного інформаційного ресурсу для обміну досвідом та навчальними матеріалами між польськими та українськими високогірними рятувальними командами з одного боку, а з іншого – як інструмент для інформування туристів про превентивні заходи під час перебування у високогір’ї, безпечні маршрути та метеорологічний прогноз.

  Нагадаємо, в Івано-Франківську з нагоди свята нагородили рятувальників. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!