Понад 120 осіб – уродженців Прикарпаття – упродовж десятиліття визнали себе жертвами торгівлі людьми

  • Сьогодні в Університеті права імені Короля Данила Галицького за підтримки департаменту соціальної політики облдержадміністрації та благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» відбулося урочисте відкриття виставки «Дізнайся більше про торгівлю людьми!».

    Символічно захід відбувся у Міжнародний день боротьби з торгівлею людей. Презентацію інформаційних матеріалів (ролл-апів) провели директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» о. мітрат Володимир Чорній, головний спеціаліст відділу сім’ї та програм соціального розвитку департаменту соцполітики ОДА Надія Савчук, а також представники вузу, інформує прес-служба ОДА.

    За словами організаторів експозиції, метою проведення виставки, яка пробуде в університеті права імені Короля Данила  Галицького до кінця тижня, є інформування студентів про проблему торгівлі людьми загалом, а також фокусувати їхню увагу на конкретних ситуаціях, які можуть її спричинити. Це, власне, згода на неофіційне працевлаштування за кордоном, нелегальний перетин кордону, оплата штрафів за помилки в роботі, навіть якщо пропозиція надійшла від людини, якій можна довіряти, згода працювати «під замком».

    Презентуючи ролл-апи, директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» о. мітрат Володимир Чорній зазначив, що впродовж десяти років до фонду за допомогою у визволення із тенет рабства звернулися більше сотні жителів області.

    «Працівниками фонду вже ідентифіковано більше 120 людей, які постраждали від торгівлі людьми, – розповів Володимир Чорній. – З початку існування благодійної організації більшість звернень постраждалих стосувалися сексуального рабства і здебільшого жертвами були жінки, то сьогодні – це торгівля, пов’язана із працевлаштуванням».

    Насторожує керівника «Карітасу» і той факт, що людей із мирних територій держави намагаються продати в рабство у зону проведення бойових дій на Сході, та змушують їх воювати на боці агресора. Зокрема на Івано-Франківщині, вже є випадок постраждалого від такого рабства.

    Аби запобігти даному соціальному феномену та проінформувати якомога більшу кількість людей, які часто у пошуках кращого життя вирушають за кордон, пересувну виставку продемонструють і в інших навчальних закладах міста.

    Нагадаємо, у Франківську розповідали, як не стати жертвою торгівлі людьми.

    dsc_0898_-1 dsc_0930 dsc_0932

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!