Прибирання території. Чому боржник платить в 4 рази більше, ніж сума боргу

  • Певні громадяни не поспішають оплачувати послуги з утримання будинку та прибудинкової території. І суми невеликі з хати ж не виженуть – як не заплатиш. Це ж не електроенергія що відключити доволі легко.

    Однак, за все у цьому житті рано чи пізно приходиться платити. Причому не тільки саму суму боргу, а ще й «поверх суми» додаткові кошти в розмірі майже в три рази більше ніж сам борг.

    гроші

    Так, в квітні 2016 року представник КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» звернувся в суд з вказаним позовом, зазначивши, що позивач з 01.10.2011 року виконує послуги з утримання будинку та прибудинкової території, перелік яких затверджений рішенням міської ради, в будинку №18 по вул. Гаркуші в м. Івано-Франківську, в якому проживає відповідач. Проте, останній належним чином не здійснює оплату за надані послуги, а тому виникла заборгованість в розмірі 1154,79 грн., яку позивач просив стягнути в судовому порядку.

    Рішенням Івано-Франківського міського суду від 16.06.2016 року позов задоволено частково. Стягнуто з боржника на користь КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» 854,79 грн. заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території за період з 28.08.2012 року по березень 2016 року, а також 1378 грн. судового збору. В іншій частині позову відмовлено. Представник КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» подав апеляційну скаргу. Він вказує, що споживачі зобов’язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувались ними, а відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

    Із довідки про розрахунки за надані послуги за період з жовтня 2011 року по березень 2016 року, боржник у вересні 2013 року сплатив суму заборгованості за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у розмірі 240 грн., що у розумінні ЦК України є перериванням строку позовної давності.

    Іншими словами, суд може стягнути борг тільки за три останні роки. А так як, боржник провів оплату послуг у вересні 2013 року, тому цей принцип останніх трьох років не діє. І тепер чоловік змушений платити не з 2013 року, а з 2011.

  • Розглянувши справу 22 серпня апеляційний суд вирішив стягнути з боржника на користь КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія» 1154,79 грн. заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за період з жовтня 2011 року по березень 2016 року та 2893 грн. сплаченого судового збору. (Справа № 344/4872/16-ц,  рішення від 22 серпня 2016 року).

    Нагадаємо, за програмою утеплення МІУК замінила вікон у будинках на чотири мільйони.

    Тетяна КОТАШЕВСЬКА

    Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!