Прикарпатські педагоги вчилися у “мальтійців”  кваліфіковано надавати першу допомогу

  • 15 вчителів загальноосвітніх шкіл Прикарпаття в рамках проекту успішно закінчили навчання з кваліфікованої першої допомоги.

    Всі вони, здобувши звання «рятувальник», у приміщенні обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти урочисто отримали відповідні сертифікати, а 6 шкіл, педагоги яких показали найкращі результати, – комплекти навчального та рятувального обладнання, оснащені 3 фантоми (немовля, підліток та дорослий) для відпрацювання серцево-легеневої реанімації, рятувальною дошкою, шинами Крамера, 2 поясними аптечками, рятувальними рюкзаками тощо.

    З-поміж переможців (серед яких школи обласного центру, а також Тисменицька СЗОШ) благодійний медінвентар на суму 30 тис.грн. для проведення навчань шкільної Мальтійської Служби Допомоги отримала і Рогатинська СЗОШ №1.

    Переможець пілотного проекту, Катерина Шевчук, педагог опорного закладу – Рогатинської СЗОШ №1,  зізнається, за понад 60 год. освоїла, здавалося б, неосяжне, а все, завдяки лекціям і ґрунтовним практичним заняттям, які проводили рятівники-фахівці.

    «Дуже насиченою виявилась програма курсу, – зауважує співрозмовниця. – Нас вчили як визначити ступінь притомності постраждалого, коли та яке його положення вибрати. Цікаво було виконувати реанімацію дорослому і дитині, спробувати правильно транспортувати потерпілого…».

    Опанована база допомогла учасниці успішно пройти тестування, відтак – практичний іспит та отримати позитивний результат. Наступним кроком пілотного проекту буде запровадження у новому році навчання учнів старших класів базовому курсу надання першої допомоги за програмою, яка уже схвалена вченою радою обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти та готується до подання на затвердження Міністерством освіти України. Також вчителі-рятувальники в школах можуть утворити та очолити загони «юних рятувальників» і за потреби використовувати рятувальне обладнання.

    Наразі у Рогатинській СЗОШ №1 діє гурток, де К.Шевчук розпочала навчати юне покоління азам домедичної допомоги, перейнятими у «мальтійців». Ідею керівництва навчального закладу молодь сприйняла «на ура», активно записавшись  у список охочих повчитися корисному досвіду. Тож своєрідний старт у цій справі, по суті, взято: нині після уроків старшокласники вже відвідують перші заняття з порятунку, де їм доносять головний меседж, за яким діють волонтери Мальтійської Служби – не залишатися байдужими у важливий момент.

     Ще з 2015 р. служба разом із Суверенним Мальтійським Орденом в Польщі, польською Мальтійською Службою Медичною у рамках програми польського співробітництва розвитку Міністерства Закордонних Справ Польщі реалізовує проект «Розвиток системи добровільної рятувальної медичної служби в Україні», який дає можливість залучати до суспільно-корисної справи групи волонтерів-рятувальників.

    Наразі створено 224 особові рятувальні групи, оснащені спеціальним спорядженням, які надають фахову допомогу в надзвичайних ситуаціях. Але й на цьому «Розвиток системи добровільної рятувальної медичної служби в Україні» не зупинився. У червні в загальноосвітніх школах Івано-Франківська та області стартував ще один не менш цікавий і корисний пілотний проект. Він зосереджений на юне покоління й має на меті виховати молодь у дусі відповідального ставлення до життя та здоров’я, а також навчити правильним діям у випадку надзвичайної ситуації.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!