Письменник Володимир Єшкілєв вважає, що витіснити російську можна буде з України через одне-два покоління

 • Мова – це складний інструмент. Так вважає письменник Володимир Єшкілєв, повідомляє «Галицький кореспондент».

  Днями на ефірі обласного телебачення «Галичина» письменник, відповідаючи на запитання глядача, сказав що мова має різні рівні, починаючи від побутово-комунікаційного і закінчуючи філософськими конструктами.

  «Філософія на 90% – це мова», – вважає Єшкілєв, – тому що вона без слів існувати не може. І розуміння на рівні філософському відбувається за рахунок так званого превентивного розширення мовного апарату. Так от російська мова в Україні і її побутування завжди було приземленим і побутово-базарним. Себто те, що ми зараз витісняємо російську мову  – це в принципі не питання культурні, як нам хочуть сказати».

  Він пояснює, що російська мова у нас побутувала не на культурному рівні, а на рівні базарів та автобусів. Ця мова виконувала роль комунікативну, тому витіснити її буде можна швидко та безболісно.

  «Думаю це справа одного-двох поколінь», – додає письменник.

  А залежить це від певних факторів, зокрема від емоційного колективного настрою. Оскільки виникла відраза до всього російського, то цей процес піде швидше.

  Втім він припускає, що частково російська може залишитися у таких місцях, як Одеса, де є особливе культурне минуле. Там є одеський діалект, він своєрідний, неповторний, майже зниклий і є скоріше цікавим реліктом, який і досі залишається невивченим.

  «Він увібрав у себе багато російських слів, але це не означає, що це російська мова, тому що ментально конструкція речень в одеському діалекті не російська, а ідішева. Тобто оці конструкти можуть ще певний час зберігатися, як емоційні вкраплення, але це не стосується вже Росії як мовно-культурного континенту».

  Крім того, рекомендуємо вам прочитати статтю “Російська мова та чоловіки-переселенці: Марцінків розповів, що дратує франківців“.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!