Секрети лову на воблер

  • Воблери – це достатньо дієві штучні приманки, які використовуються при лові різних хижаків. Кожна модель призначається для застосування різних тактик і проводок, при цьому вимагають використання певних вудилищ. Тому воблери вимагають ретельного освоєння в кожному окремому випадку.

    Виділяють різні види приманок. Деякі воблери відрізняються унікальною, вираженою грою, але бувають моделі, які працюють тільки при прямій участі спінінгіста. Так, Фет, Шед і Кренк мають самостійну постійну гру, тому підходять для новачків. А ось ефективність лову на Мінноу визначається переважно вміннями та майстерністю рибалок.

    Особливості лову риби, виходячи з плавучості воблерів

    чималий вплив надає глибина занурення і плавучість воблерів:

    • одні приманки випливають,
    • інші тонуть,
    • треті зависають у воді.

    Використання спливних воблерів доцільно в жарку погоду, особливо якщо здійснюється облов ділянки зі складною будовою дна (з корчами, високою водною рослинністю або іншими перешкодами). При лові слід іноді припиняти проводку, щоб спливна приманка піднялася над проблемною зоною, а потім можна продовжити проводку.

    Лов з використанням воблерів, що потопають відрізняється іншими особливостями. Такі приманки переважно призначаються для лову на глибоководних ділянках і в ямах. Як правило, дані моделі мають довгу лопатку, що відходить від корпусу при гострому вугіллі, що сприяє швидкому зануренню на потрібну глибину. Це не головна вимога, адже можна купити потопаючі воблери й з маленькими лопатями.

    Дані приманки можуть відразу занурюватися на дно або трохи грати під час занурення. Другий варіант підходить для лову навесні або восени в холодній воді, адже в ці періоди риби тримаються на глибоководді водойм. Головною вимогою до використання потопаючих воблерів вважається чистий придонний шар (переважно піщане або кам’янисте дно) – якщо лопатка буде підійматися з мулистого дна, то хмара каламуті буде відлякувати риб.

    Сьогодні все частіше рибалки використовують суспендери. Це універсальні приманки, які призначені для лову на будь-якій глибині в будь-який час року. Такі воблери зависають в товщі води, завдяки чому вони ефективно провокують клювання навіть у самої обережної риби. Для цього потрібно іноді зупиняти проводку і потроху підігравати вудилищем при паузі.

    Віддаючи перевагу таким воблерам, варто врахувати, що «чистих» суспендерів практично не існує. Як правило, дані приманки або повільно спливають, або повільно тонуть. До того ж складність лову на ці воблери полягає в легкому порушенні «крихкої» рівноваги зависання в товщі води, якщо встановити занадто великий і важкий повідець.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!