Щоб техніка не згоріла: як вибрати стабілізатор напруги?

  • Через нестабільну напругу, а особливо під час планових та аварійних відключень електроенергії, побутова техніка і електроприлади виходять з ладу.

    Тому електрики радять купити стабілізатор напруги https://santeho.com.ua/energozberezhenie/stabilizatory-napriazheniia, який здатен захистити техніку від пошкоджень. У разі різкого падіння чи, навпаки, зростання напруги обладнання відключає подавання струму до його стабілізації, запобігаючи подаванню небезпечного для техніки струму. Навіть, якщо техніка продовжує працювати під час перепадів, термін її роботи скорочується. 

    Потужність навантаження

    Найперше треба порахувати, скільки електроприладів будуть підключені до стабілізатора. Головним критерієм при виборі стабілізатора слугує його номінальна потужність. Вона визначається простим підсумовуванням усіх приладів, що є в квартирі або котеджі: побутових і оргтехніки.

    Обов’язково розрахуйте сумарну потужність пристроїв-споживачів і закладіть в результат 10% запасу, щоб після покупки нового телевізора або кондиціонера не довелося міняти стабілізатор.

    Якщо немає змоги обчислювати потужність кожного приладу в будинку, перевірте ампераж вхідного автомата. Отримане значення помножте на 220.

    Візьміть до уваги, що техніка, яка має електродвигун, споживає значно більше потужності під час запуску.

    Однофазний чи трифазний?

  • Однофазні стабілізатори – чудове рішення для квартири, офісу або дачі. Але якщо йдеться про приватний сектор чи виробництво, краще придбати трифазний стабілізатор.

    Тип стабілізатора

    Релейні і сервоприводні – прості, популярні й бюджетні моделі. Непогано працюють для дрібної побутової електроніки на низьких потужностях до 1-1,5 кВт, але його виявляється часто недостатньо для більш вимогливих споживачів струму. Головний мінус такої моделі – швидке зношування різних елементів. Термін служби деталей у середньому кілька років.  

    Симисторні або тиристорні – миттєво реагують на перепад напруги, дають мінімальну похибку при стабілізації і працюють безшумно. Їх справді майже не чути. На відміну від релейних, які весь час клацають, і сервопривідних моделей, які дзижчать. Оптимальний варіант у співвідношенні “ціна-якість”. Ці моделі характеризують як найбільш надійні та доступні пристрої. Також у них чудова реакція на вхідні коливання. Внутрішні елементи майже не зношуються.

    Завдяки відсутності рухомих контактів і програмному управлінню всім процесом роботи, мають високу надійність і тривалий термін служби – до 13 років.

    З подвійним перетворенням – найнадійніші і найшвидші моделі. Передова технологія стабілізації напруги на сьогодні. При роботі в комплекті з акумуляторними батареями забезпечують високу точність напруги на виході (1-2%), безшумність роботи, практичність і безперебійне надходження електроенергії в разі її вимкнення.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!