Щоб загасити пожежу торфу, на Прикарпатті використовували безпілотник

  • Сьогодні вранці на лінію “101” надійшло повідомлення про пожежу в селі Вільхова Івано-Франківського району.

    До місця події негайно направили вогнеборців 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Рогатин та рятувальників Державного пожежно-рятувального поста міста Бурштин, повідомляє управління ДСНС в Івано-Франківській області.

    Після прибуття на місце події фахівці встановили, що горить торф на відкритій місцевості. Площа пожежі складала 250 м кв., глибина прогорання торфу місцями до 1,5 м.

    Гасіння пожежі здійснювалося з допомогою мотопомп, встановлених на вододжерело.

    До ліквідації пожежі залучили 11 чоловік та 2 одиниці техніки від ГУ ДСНС в області. Так, о 12:29 загоряння торфу локаліували, а о 15:33 – ліквідували.

    Для моніторингу та оцінки ситуації на пожежі залучали безпілотний літальний апарат. Складність гасіння загорянь на торфовищах ускладнюється тим, що торф має здатність залягати на глибині до десяти метрів від поверхні землі, а отже, горіння може тривати, не привертаючи до себе уваги, впродовж тривалого часу.

    При загорянні швидкість розповсюдження пожежі торфовища може бути й невисока, проте трава, яка горить, швидко перекидається вітром на інші ділянки, провокуючи цим утворення ряду нових осередків горіння торфу. Це, як ми розуміємо, ще більше ускладнює їх гасіння”, – пояснюють у повідомленні.

  • Внаслідок торф’яних пожеж знищується врожай, в який було вкладено багато людської праці. І не тільки врожай зернових культур, а й городина! Пожежі на торфовищах також становлять небезпеку для лісових масивів. Особливо небезпечно це для хвойного лісу.

    “Пам’ятайте: тільки свідома поведінка і суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе уникнути виникнення надзвичайних ситуацій та подій”, – підсумовують в управлінні ДСНС.

    Також читайте: 20 пожеж сухої трави на Прикарпатті: це зробили не окупанти

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!