Шукають докази екоциду: СБУ провела обшуки в лісівників через повені на Прикарпатті

  • Під час досудового розслідування кримінального провадження за фактом екоциду (ст. 441 КК України) слідчий відділ та оперативний підрозділ УСБУ в Івано-Франківській області за погодженням із процесуальним прокурором провели санкціоновані судом обшуки в Державному агентстві лісових ресурсів України та ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр».

    Під час слідчих дій правоохоронці вилучили документи в паперовому та електронному вигляді, на підставі яких здійснювалася вирубка, приймання, перевезення та реалізація деревини на території Івано-Франківської області за період із 2008 року, а також інші речі та документи.

    Вилучене використають експерти для встановлення збитків і кола осіб, причетних до їх спричинення.

    Кримінальне провадження за фактом екоциду розпочала прокуратура Івано-Франківської області у червні 2020 року.

  • За інформацією слідства, незаконна порубка лісу могла призвести до значних паводків на території Івано-Франківської та інших областей. Їх виникнення, ймовірно, стало можливим унаслідок масового знищення об’єктів рослинного світу, неналежного здійснення лісогосподарської діяльності та невиконання заходів щодо охорони навколишнього природного середовища посадовими особами. Досудове розслідування триває.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!