Сміття, тепло та вода: скільки франківці боргують за комуналку

  • В Івано-Франківську сьогодні, 15 жовтня, під час оперативної наради у міського голови Руслана Марцінківа розповіли про стан розрахунків населення за надані житлово-комунальні послуги.

    За словами директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака, аналіз проводили по головних комунальних послугах – теплу, воді, сміттю та управлінню будинками.

    «Як бачимо, по оплаті за послуги у нас стабільна тенденція. Збільшився тільки відсоток оплати перед «Івано-Франківськтеплокомуненерго», – сказав Смушак.

    Також головний комунальник міста наголосив, що у людей заборгованість перед «Теплокомуненерго» сягає понад 107 мільйонів гривень, перед СТЕКом – понад 22,1 мільйона, перед ПРАТ «АТП – 0928» – понад 15,6 мільйона, перед ДП «Автоколона – 2222» – понад 2,3 мільйона, перед МІУКом – понад 16,2 мільйона, перед КП «Дирекція замовника» – понад 1,4 мільйона та перед «Івано-Франківськводоекотехромом» – понад 47,8 мільйона гривень.

    «Водоекотехпром» чому у вас збільшується заборгованість?» – запитав міський голова.

    Йому відповіли, що, по-перше, менше платять люди, а по-друге – боргують управляючі компанії. Через це для найбільших боржників підприємство перестає подавати воду.

    «Ви постійно плачете за гроші. Будемо розбиратися по кожному»,- наголосив міський голова.

    Також за словами Смушака, проти 2018 року наразі зростає заборгованість перед «АТП-0928». Чиновникам пояснили, це пов’язано з тим, що підприємство вивозить сміття, наприклад, з Опришівців та Чукалівки, а там люди мало платять.

    До теми:У франківському виконавчому комітеті та його структурних підрозділах запровадять сортування сміття. Першими контейнери для сортування сміття поставили в департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою. За дві картонні коробки комунальники заплатили близько 200 гривень. В одну з них викидають папір, якого в офісі багатенько. В іншу – пластик. Для скла, металу чи органічних відходів контейнери не поставили. Кажуть, не треба. Таку ідею франківські чиновники запозичили за кордоном. Більше про це читайте у матеріалі «Сортування сміття: починаємо з маленького».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!