Смушак розкритикував закон, згідно з яким мешканці до 1 липня мають обрати форму управління будинком

  • Сьогодні, 7 квітня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл за участю надавачів послуг, департаменту комунального господарства, представників громадськості та ОСББ, під час якого обговорили закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

    Однак представники МІУК проігнорували цей захід. Організатором круглого столу виступило об’єднання “Самопоміч”.

    Екс-депутат міської ради та голова ОСББ «Новий дім 30А» Сергій Борзов повідомив, що згідно з законом, до 1 липня мешканці мають визначитися з управителем будинку.

    «Управління будинком здійснюється попереднім управителем в межах року. Тобто, якщо управителем був ЄРЦ, а тепер уже МІУК, то термін його управління закінчується 1 липня. Тому ми організували круглий стіл, щоб знайти порозуміння у цих процесах. Ми повинні разом підготуватися до 1 липня, до цього “чорного вівторка”. Люди повинні розуміти, що вони мають вимагати від управителя, якщо вони заключають з ним договір», – зазначив він.

    Юрист Андрій Іванович розтлумачив присутнім закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».  За його словами, закон передбачає три форми управління будинком:

    • Мешканці самостійно управляють будинком;
    • Передача усіх функцій ОСББ;
    • Передача усіх функцій чи частково управителеві.

    Директор департаменту комунальної, житлової політики та благоустрою Михайло Смушак повідомив, що з одного боку цей закон є прогресивним, а з іншого – ставить багато запитань, на які немає відповідей.

    «Мені не подобається, що є три форми управління будинком, а найбільше не подобається, що є самоуправління, бо самоуправління – це не форма правління. Наприклад, якщо є багато сміття на прибудинковій території, то в будинку, де 10 квартир, враховуючи, що є ще співвласники квартир, інспектор має виписати десь 40 штрафів, – пояснює Смушак. – Тому закон звичайно поганий, але будемо якось ще виходити з нього місцевими нормативно-правовим актами. У кожному будинку має бути управитель і ми будемо на цьому наполягати. А до 1 липня з ним визначаться, можливо, тільки 10% мешканців».

    За його словами, управляючі компанії мають самі прийти до мешканців і запропонувати свої послуги, щоб вони мали можливість вибрати. Тому Михайло Смушак сподівається, що все ж таки управителі самі прийдуть до мешканців багатоквартирних будинків.

    «До 1 липня місто не може зініціювати конкурс на визначення управителя. Тому після 1 липня почнеться відключення ліфтів, світла в будинках… Однозначно, що хтось має надавати ці послуги хоча б до кінця липня, доки не будуть визначені управителі», – наголосив Смушак.

    Голова ради будинкових комітетів Ольга Бачинська зазначила, що закон з’явився ще у 2015 році, тому департамент комунальної, житлової політики та благоустрою вже тоді мав розуміти, що треба щось робити. Також вона попросила донести до відома мешканців інформацію про управителів, щоб вони могли собі його обрати.

    У відповідь Михайло Смушак повідомив, що після свят вийде друком газета або буклети, в яких буде цей перелік та в яких мешканцям покроково розтлумачать, що їм треба зробити до 1 липня і що буде, якщо цього не зробити.

    Читайте також: “ОСББ: ідеальний варіант чи ключ до безладу?”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!