Справедливість на марші

  • Минулої п’ятниці Цивільний корпус полку «Азов» в Івано-Франківську провів «Марш справедливості» проти свавілля іноземних студентів, яких звинувачують у розбещенні двох неповнолітніх дівчаток 11-ти та 12-ти  років.

    На акцію, яка не була надто масовою, прийшла здебільшого молодь. Були там і бійці «Азова» не тільки з Івано-Франківської, а й з інших областей. Вони, як і всі присутні, обурювалися, зокрема, тим, що влада та правоохоронні органи, на їхню думку, не справляються зі своїми обов’язками, раз таке сталось і злочинці досі не покарані.

     IMG_0617

    Перші дзвіночки свавілля

    «Нас обурила байдужість правоохоронних органів та керівництва вишів, в яких навчаються студенти, які власне скоїли цей злочин. І взагалі, намагання це питання тихесенько прикрити», – зазначив керівник Цивільного корпусу «Азов» в Івано-Франківську Сергій Сивачук.

    Активістів непокоїть те, що в Україні з’являються перші дзвіночки свавілля з боку представників іншої національності, які вважають, що тут вони можуть творити будь-що і це зійде їм з рук, бо вони громадяни іншої держави. А такі конфлікти завжди псують імідж держави на світовій арені, де до останнього часу панували толерантність та лібералізм у відношенні до біженців із Близького Сходу та африканських країн. Наслідки такої політики чітко простежуються в сучасній Європі, де повідомлення про напади біженців на місцевих жителів дедалі частіше з’являються в ЗМІ. «Марш справедливості» був організований, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми і не дозволити винним уникнути кари.

    Вигукуючи лозунги «Пам’ятай, чужинцю, тут господар українець», «Сьогодні Кельн, завтра Київ», «Чужинцю, шануй закони або забирайся геть!» активісти колоною пройшлися вулицями Івано-Франківська до медичного університету, де навчаються студенти-іноземці, яких звинувачують у зґвалтуванні дівчаток.

    Після розмови з ректором Сивачук повідомив, що проректора з навчально-виховної роботи, який був відповідальний за роботу з іноземними студентами і запевняв, що ці хлопці є зразковими студентами та навіть читають вірші Шевченка, буде звільнено.

    Другою «зупинкою» в ході акції був ІФНТУНГ. Попри те, що інцидент трапився зі студентами медуніверситету, активісти вважають, що проблема стосується й університету нафти і газу. «Ми будемо ініціювати звільнення проректора, який відповідає за навчальну роботу, особливо з іноземцями», – сказав Сивачук.

    Наразі двох громадян Йорданії, яких звинувачують у зґвалтуванні неповнолітніх дівчат, суд помістив на два місяці в СІЗО. Але активісти обурені, бо повідомлялося про 13 осіб арабської національності, які причетні до цього злочину. Не подобається їм і те, що в судовому процесі фігурує тільки одна дівчинка, тоді як мова йшла про двох. На їхню думку, це може бути сигналом того, що влада чи правоохоронні органи намагаються «зам’яти» цю справу.

     

  • Закритий суд

    Нагадаємо, що на тиждень раніше, 14 січня, в Івано-Франківському міському суді відбулися перші судові засідання у справі зґвалтування неповнолітніх дівчат іноземними студентами. Двоє 23-річних підозрюваних громадян Йорданії, які є студентами-медиками, були затримані напередодні, коли вони повернулися після зимових канікул.

    Судові засідання відбулися зі значною затримкою у зв’язку з тим, що ніяк не могли знайти перекладача. Справу кожного із затриманих розглядав окремий суддя. Обидва засідання проводилися в закритому режимі, без ЗМІ та громадськості через те, що злочин стосується сексуального насильства щодо неповнолітньої особи. Журналістів допустили тільки на початок засідання та на оголошення рішення суду.

    Обоє звинувачених були помітно розгубленими, проте поводились спокійно і виконували вказівки суду. Один з них, усвідомивши, що його фотографують та знімають на відео, намагався закрити обличчя. Проте жодний з підозрюваних не виголошував ніяких заяв, принаймні в присутності журналістів.

    Рішення суду були ідентичними для обидвох підозрюваних студентів-іноземців – тримання під вартою терміном на 60 діб. Із зали суду їх відправили в СІЗО, де вони перебувають до сьогодні.

    У понеділок, 25 січня, відбулося ще одне засідання суду, на якому розглядалася апеляція стосовно запобіжного заходу для підозрюваних. Засідання пройшло в закритому режимі. Адвокат Олексій Зоренко, який захищає інтереси підозрюваних, подав клопотання про перенесення розгляду апеляції у зв’язку з тим, що після 18 січня він не мав змоги бачитися зі своїми клієнтами аж до дня слухання в Апеляційному суді. Суддівська колегія задовольнила клопотання та перенесла засідання на 29 січня для обох підозрюваних.

    Скоріше за все, весь судовий процес у цій резонансній справі може бути проведений у закритому режимі. Але «Галицький кореспондент» продовжить (наскільки це буде можливим) стежити і за ходом слідства, і за тим, як потім будуть розгортатися події в суді.

    Максим ВЕПРИК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!