Ставтесь до версій обережно: надзвичайники прокоментували загибель сім’ї Гордієнків

Кілька днів тому Івано-Франківщину сколихнула страшна звістка: у своїй квартирі загинула ціла родина Гордієнків – мати, батько та четверо їхніх дітей. Пізніше стало відомо, що у сусідній квартирі знайшли ще одне тіло – 22-річної дівчини. Причиною смерті семи людей називають чадний газ.

Після цього оголосили збір коштів на похорон сім’ї.

Пізніше поліція відкрила кримінальну справу через загибель сім’ї у Франківську.

Причиною смерті, як встановив розтин, дійсно стало отруєння чадним газом – токсичною сполукою, що утворюється внаслідок неповного згоряння палива чи газу. Проте точні обставини смерті родини Гордієнків ще встановлюються. А от версій вже пролунало багато. Серед них – несправність котла у квартирі сусідки та навіть умисне вбивство через землю і будинок.

«Жодних висновків ще немає, навіть не зроблена технічна експертиза», – каже Ігор Влізло, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій. «Всі версії, в тому числі несправність котла, перевірить спеціальна комісія управління держпраці, яка лише зараз створюється. Поліція також веде слідство. На сьогоднішній день навіть до «Івано-Франківськгазу» не зверталися щодо детальної експертизи. Тому важко щось точно говорити. Сталася трагедія, але всі сміливі заяви про її причину зараз – це неправда. Як це сталося і чому це сталося – встановить комісія, можливо, і через один котел. Але чисто технічно так не може бути, щоб від одного котла загинули люди і на першому, і на другому поверсі. Щось не спрацювало».

За словами посадовця, експертизи триватимуть не один день, а комісія запрацює у середу або четвер.

«Котел був новий, може, і нормальний. Але інше питання – те, що він був встановлений без жодного акту про здачу та сертифікацію. Такого акту вони не мали, мабуть, когось попросили зі знайомих. Зараз проводиться експертиза котлів у обох квартирах. Повинні були працювати вентиляційні ліфти: має відбуватись витяжка згорілого матеріалу. Все це перевірятимуть фахівці, процес довгий і серйозний. Наразі до будь-яких версій треба ставитись обережно», – додав Ігор Влізло.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!