Суд Булієнка: у справі вбитої франківки допитали судмедексперта

 • Сьогодні, 17 грудня, в Івано-Франківську провели чергове засідання у справі Максима Булієнка. Втім, його знову відклали.

  Попередні засідання переносили, бо не з‘являвся судмедексперт, якого мали допитати.

  Нагадаємо, чоловіка звинувачують у вбивстві своєї дівчини. Взимку 2017 року він побив до втрати свідомості свою 36-річну співмешканку Олександру. А 24 грудня від отриманих травм жінка померла у лікарні. Конфлікт виник між ними у квартирі на Коновальця, де вони розпивали спиртні напої. Булієнку інкримінують ст. 121 ч. 2 ККУ – Умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Свою вину він визнає частково, покази погодився давати вже після допиту всіх свідків.

  На одному із засідань допитали матір Максима, Людмилу Булієнко. Вона стверджує, що пара жила у любові, а смерть дівчини могла спричинити також недбалість лікарів. На засіданні 14 травня почали досліджувати письмові докази у справі. Згідно з висновком судмедексперта, жінка померла від закритої травми органів малого таза та закритої черепно-мозкової травми. Черепно-мозкова травма могла також виникнути від удару об унітаз, про що і йшла мова на попередніх засіданнях.

  Судмедексперт Віталій Козак розповів, що саме до нього потрапило тіло загиблої Олександри Щеглової, коли та померла у лікарні, він виписував свідоцтво про смерть.

  Він розповів про те, як проводили експертизу. У підсумку вказано, що смерть Щеглової настала внаслідок закритої тупої травми живота з розривом сечового міхура, перитонітом.

 • Захисник Булієнка поцікавився, чи померла людина внаслідок травми, чи внаслідок захворювання, до якого привела травма. Його, зокрема, цікавило, чи могла жінка померти від пневмонії. Експерт пояснив, що могла б, якби пневмонія була сильнішою, в цьому випадку померла вона від травми.

  Також експерт вказав, що малоймовірно те, що травми жінка могла отримати, самостійно падаючи.

  Після допиту суддя поцікавилася, чи може суд перейти до дебатів. Втім захисник сказав, що він хоче клопотати про призначення комісійної судово-медичної експертизи. Він звернувся до прокурора із питанням, чи можна витребувати медичні документи, які використовувалися при експертизі.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!