Священнослужителі будуть боротися з корупцією на локальному рівні

  • 5 червня в Харківському екзархаті відбувся тренінг на тему «Подолання моральної недуги корупції». Для священнослужителів було проведено три тематичні лекції та воркшопи.

    Під час тренінгу Петро Дарморіс, лектор та голова Центру протидії корупції УГКЦ, разом зі священиками аналізував різні прояви корупції в усіх сферах суспільного життя. Окрему частину тренінгу було присвячено розгляду та застосуванню критеріїв моральної оцінки людського вчинку, де на конкретних прикладах учасники практикувалися відрізняти корупційну діяльність від НЕкорупціїної, передає прес-служба УГКЦ.

    У рамках завершального блоку тренінгу – роль і завдання душпастирів у протидії гріхові корупції – разом з духовенством екзархату зосередилися на практичних порадах для сповідників та проповідників щодо уділення Таїнства Покаяння та виголошення проповідей. Під час спільної роботи в групах та обговореннях учасники тренінгу генерували ідеї для втілення у своїх парафіях і душпастирських осередках щодо поширення інформації про згубні наслідки корупції та активізації вірних до протидії цьому суспільному лиху. У результаті було сформовано серію ініціатив, проектів, заходів та акцій щодо поширення інформації на цю тему, яка орієнтована на довготривалий позитивний суспільний вплив.

    Нагадаємо, що такі зустрічі проводитимуться надалі в кожній семінарії, єпархії та кожному екзархаті УГКЦ для духовенства та монашества із зосередженням на їхньому служінні та для мирян з метою заохотити їх до активної позиції не мовчати на гріх корупції, а також активно протидіяти будь-яким його проявам.

    Центр протидії корупції УГКЦ створений відповідно до рішення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ і покликаний реалізовувати пасторальну програму з протидії корупції. Йому доручено відповідальність за втілення Пасторальної програми і представлення думки УГКЦ громадськості. Більше інформації про ініціативи та діяльність Центру – на офіційній сторінці у мережі Facebook (https://www.facebook.com/anticor.ugcc).

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!