Свято чи не свято: як франківки відзначають 8 березня

Чоловіки з квітами та подарунками, жінки у сукнях, спустошені квіткові магазини – жіноче свято набирає обертів.  Цьогоріч українці ще мають можливість відпочити, а от наступного року вихідний на 8 березня скасують.

Журналісти “Галицького кореспондента” вирішили поцікавитися у франківок про святкування та їхні плани на Міжнародний жіночий день.

Прес-секретар ГУ НП в Івано-Франківській області Мирослава Белдик стверджує, що традиції потрібно підтримувати.

“Ми будемо вітати наших працівниць та всіх жінок офіцерів”, – каже пані Мирослава.

“Я вважаю, що в нашій службі потрібно його святкувати, адже в нас не важливо, чоловік ти чи жінка – ти, насамперед, поліцейський”, – додає Яна Юносова, заступниця начальника обласного управління патрульної поліції.

Прес-секретар прокуратури Івано-Франківської області Надія Шекеряк-Дуленчук каже, що саме свято вона не відзначає, проте вже близько десяти років восьмого березня святкує день народження подруги.

Звісно, багато жінок святкують 8 березня, однак серед відомих франківок є також противниці Міжнародного жіночого дня.

Депутатка облради Наталія Чаплинська не відзначає цей день, адже переконана, що в нас є інші українські свята, зокрема, день народження Тараса Шевченка, які радянська влада забороняла і цим спричинила масовий ажіотаж навколо 8 березня.

Не підтримує традиції і письменниця Ольга Деркачова.

“Я взагалі не уявляю, як цей день святкувати, ніколи цього не робила. Бо є багато свят, які дійсно потрібно відзначати, проте  навіщо нам ці дискусії. Хто хоче – робить собі свято і не має проблем.  Якщо мене будуть вітати – я нікого не обматюкаю, а подякую за вітання. Якщо не привітають, то це не проблема”, – пояснює письменниця.

Громадська активістка Марія Козакевич вважає, що на квіти жінка заслуговує протягом всього року:

“Ми не святкуємо, попередні роки чоловіки з нашої сім’ї вітали жінок квітами. Але я вважаю, що квіти жінкам можна дарувати також в інші дні”.

Нагадаємо, цьогоріч свято 8 березня для українців розтягнеться на чотири дні. 

Пропонуємо також дізнатися, як святкують 8 березня у світі: традиції різних країн. 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!