Цукровий діабет – не вирок

  • Цукровий діабет ІІ типу – це хронічне захворювання, яке лишається з людиною назавжди. Але чи означає це, що потрібно поставити хрест на повноцінному житті? 

    Звичайно, ні!

    2-3% населення світу страждає на діабет, а в Україні таких хворих близько мільйона. 

    Правильне лікування діабету 2 типу веде до того, що тривалість життя становить стільки, скільки у здорових людей. Та і якість життя теж може бути практично на тому ж рівні: можна подорожувати, народжувати дітей (близько 4% вагітних жінок мають діабет), займатися спортом, смачно їсти. 

    Головне – дотримуватися розумних обмежень, контролювати рівень цукру та уникати стресів.

    Діабет ІІ типу – це стан, при якому інсулін в організмі виробляється, але порушена сприйнятливість тканин до нього. І часто причиною цьому є зайва вага, зловживання солодощами та малорухливий спосіб життя. 

    Саме тому при діабеті ІІ типу не тільки можна жити активним життям, рухатися, займатися спортом, але і обов’язково потрібно це робити, адже це і є частиною лікування. 

    Як же вписати в свій ритм життя ці всі обмеження, щоб при цьому продовжувати повноцінно жити і не відчувати себе хворим?

    1. Харчування. Звичайно, всі діабетики знають, що потрібно обмежити кількість “швидких” вуглеводів, вживати більше клітковини, зменшити кількість тваринних жирів. В той же час, якщо стан хворого стабільний і показники в нормі, то зрідка можна допустити послаблення цих обмежень. 

    2. Зайва вага є однією з причин виникнення діабету ІІ типу. Тому її зниження важливе при лікуванні. Треба, щоб контроль ваги так само увійшов у звичку, як і регулярне спостереження за рівнем цукру і тиском. В той же час мільйони здорових людей також щоденно контролюють свою вагу, хоч і не хворіють на діабет. Це просто здорова звичка, якщо її не сприймати як складний і неприємний обов’язок. 

    3. Фізична активність – це не тільки заняття різними видами спорту. Адже спортом людина зазвичай займається обмежену кількість годин: наприклад, три рази на тиждень відвідує спортзал. А весь інший час вона може зовсім мало рухатися. Тому важливо постаратися змінити свої звички: більше ходити пішки, користуватися сходами, а не ліфтом, проводити вихідні на природі, по можливості займатися плаванням. А хіба це не звички здорової людини? Так, це вони!

    4. Стрес – одна із причин виникнення діабету ІІ типу. Тому нормалізація свого психічного стану – це також спосіб боротьби з діабетом. Можна сказати, що тут діє замкнене коло: зниження стресу зменшує прояви діабету, а в свою чергу зменшення симптомів діабету позитивно впливає на настрій людини і знижує стрес. 

    Дотримання порад щодо способу життя значно покращують стан хворого на діабет ІІ типу. І він має всі шанси прожити щасливе, повноцінне життя.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!