Тварини також потребують рятування

  • Щомісяця прикарпатські рятувальники допомагають не лише людям, а й тваринам, які опинилися в небезпеці. Вони знімають їх з дерев та дістають із небезпечних підвалів чи колодязів.

    Начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Ірина Луцик розповідає, що подібні виклики вони отримують регулярно. Зазвичай спершу люди намагаються власними силами допомогти тваринам. Якщо не можуть, то тоді вже телефонують до надзвичайників. Хоча, виїжджаючи на такі виклики, рятувальники трохи ризикують, адже в цей момент десь може спалахнути пожежа, тому техніка  і працівники, задіяні у порятунку тварини, мусять бути там і рятувати людей.

    Втім бувають у роботі рятувальників випадки, коли без їхньої допомоги тварина може загинути. Наприклад, якщо вона десь застрягла або впала кудись і сама не може вибратись. Буває, що тварини залізають у труби, падають у глибокі колодязі чи застрягають у підвальних решітках. Тут без надзвичайників не обійтись.

    Тільки у червні рятувальники отримали 22 виклики, де знадобилася допомога тваринам. Зокрема, зняли з дерев, стовпів та будівель 13 котів, вивільнили з комунікацій та споруд 14 собак, вилучили з господарств 4 рої бджіл, виловили двох плазунів у житлових будинках та витягнули корову з каналізаційного колодязя. Найчастіше люди звертаються про порятунок тварин навесні, влітку та восени, взимку викликів менше. Хіба що рятувальникам доводиться визволяти собак, які залазять грітися у підвали та не можуть звідти вибратися.

    Переважено до управління ДСНС звертаються власники тварин, які потрапили у біду. Однак буває й таке, що телефонують перехожі або волонтери. Наприклад, вийшли погуляти з котиком, а він заліз на дерево і не злізає. Рятувальники дістають їх за допомогою різних видів штурмової, висувної або автодрабини.

    За порятунок рятувальникам бувають вдячні не лише люди, а й тварини. Ірина Луцик пригадує, що декілька років тому вівчарка впала у каналізаційний колодязь. Рятувальники витягнули її звідти за допомогою ременів і одразу ж одягнули на неї намордник, адже невідомо, як би вона зреагувала на них. «Собака оббігла хлопців декілька разів, подивилася таким вдячним поглядом і побігла далі», – згадує Ірина.

     

  • ДО ТЕМИ

    «Галицький кореспондент» підібрав 10 найсвіжіших випадків, коли тваринам знадобилась допомога рятувальників

    1. 15 червня о 20.25 до рятувальників Галича звернувся місцевий житель. Він повідомив, що на вул. Ніни Вівчаренко на дереві приблизно на висоті 5 м сидить кіт, який не може самостійно спуститися. Рятувальники зняли його звідти за допомогою штурмової драбини.
    2. 22 червня о 7.53 до рятувальників звернулися люди, які розповіли, що в Івано-Франківську на вул. Пашницького на дерев’яній телефонній опорі сидить кошеня і не може злізти. Надзвичайники за допомогою драбини зняли його звідти.
    3. 4 липня в Долині близько 11.00 десятки мешканців спостерігали за діями рятувальників. Декілька перехожих помітили, що у вікні на п’ятому поверсі 5-поверхового будинку на пр. Незалежності застряг кіт. Надзвичайники визволили його звідти за допомогою висувної драбини.
    4. 3 червня о 14.50 рятувальникам Городенки надійшло прохання про допомогу від 50-річної мешканки с. Сороки. Жінка повідомила, що на дерево за 10 м від будинку прилетів рій бджіл. Рятувальники за допомогою спеціального пристрою зняли рій з дерева, помістили його в ящик і забрали з подвір’я.
    5. 29 червня о 21.00 городенківські рятувальники визволяли собаку, який впав у відкритий колодязь глибиною близько двох метрів. Працівники пожежно-рятувальної служби за допомогою рятувальної мотузки та драбини-палки витягнули собаку з колодязя.
    6. 15 червня о 19.58 до рятувальників надійшло повідомлення з проханням визволити цуценят з труби в Івано-Франківську на вул. Ботанічній. Коли бригада прибула на місце, то побачила, що в трубі діаметром 40 см і довжиною близько 20 м є цуценята на відстані близько восьми метрів. Рятувальники за допомогою бензоріза зробили отвір у трубі та витягли звідти вісім цуценят. Їх передали жителям навколишніх будинків, які були присутні під час проведення рятувальних робіт.
    7. 20 червня о 1.34 рятувальники Івано-Франківська надавали допомогу собаці, який застряг у металічній решітці віконного прорізу в підвалі на вул. Івана Франка. З металевої решітки його звільнили за допомогою гідравлічного інструмента.
    8. 17 червня о 22.14 до рятувальників Надвірної звернулися місцеві жителі, які повідомили, що на вул. Гонти в каналізаційний колодязь впала корова. Спершу люди намагалися витягнути її самотужки, але не змогли. Тож працівники пожежно-рятувальної служби за допомогою спеціального автомобіля «ФІСКАС», що належить Надвірнянському держлісгоспу, пожежних рукавів та мотузок витягнули тварину.
    9. Доводиться рятувальникам ловити і плазунів, особливо часто таке трапляється в гірській місцевості. Зокрема, 29 червня о 19.00 до рятувальників Надвірної звернулися люди, які повідомили, що виявили на подвір’ї будинку змію. Працівники пожежно-рятувальної служби в захисному костюмі та за допомогою спеціального засобу «Змієлова» впіймали гадюку та випустили її в ліс.
    10. 5 липня о 12.53 до долинських рятувальників звернулися люди, які попросили знешкодити осине гніздо. З’ясувалося, що оси побудували гніздо на території дитячого садочка «Сонечко». Рятувальники в спеціальних захисних костюмах зняли осине гніздо з дерева і знешкодили його.

    Наталя Деркевич

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!