У Болехові суд виніс вирок водієві, який переїхав 59-річного пішохода

 • Болехівський міський суд Івано-Франківської області виніс вирок у справі смертельної ДТП, що трапилась 15 липня 2019 року.

  Як стало відомо із вироку суду, винуватець аварії – 35-річний житель Болехова. Він керував малотоннажним фургоном Mercedes Vito. Водій припаркував своє авто біля магазину і вийшов за покупками. Потім він повернувся, сів за кермо і почав здавати назад. 

  При цьому він не помітив 59-річного чоловіка, який знаходився позаду його автомобіля, і наїхав на нього. Від отриманих травм пішохід помер у автомобілі швидкої медичної допомоги.

  Згодом було встановлено, що пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляді поєднаної травми грудної клітки, її органів та грудного відділу хребта з множинними двобічними переломами ребер, розривами ключично-акроміальних з’єднань, розривами та забоєм легень, крововиливами в плевральні порожнини, обширними крововиливами під пристінкову плевру та в міжреберні м’язи, ушкодженнями пристінкової плеври в місцях переломів ребер, переломами тіл 8,9,10-го та остистих відростків 5,6-го грудних хребців, масивними крововиливами в м`язи по задній поверхні грудної клітки, саднами та синцями в ділянці грудної клітки з розвитком тяжкого травматичного шоку. Від цих тяжких травм настала смерть.

  У суді водій сказав, що розкаюється у вчиненому, і просить його суворо не карати. Родичам потерпілого він відшкодував всі витрати, зокрема на похорон та моральні страждання. Також чоловік вказав, що у нього на утриманні є четверо неповнолітніх дітей, він працює водієм і позбавлення його водійських прав поставить сім’ю у скрутне становище, оскільки він втратить роботу. Він попросив у родичів чоловіка вибачення за вчинене.

  Потерпіла – донька загиблого – вказала, що останні роки її батько мав схильність до вживання алкогольних напоїв, хворів з приводу болі в ногах та рухався за допомогою палички, тому, ймовірно, не міг вчасно зреагувати на рух автомобіля. З огляду на те, що обвинувачений відшкодував не тільки витрати на похорон, а й інші матеріальні та моральні збитки, родина вибачила чоловіку за вчинене. Жінка попросила, щоб суд не позбавляв обвинуваченого права на керування транспортним засобом та призначив покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

  У матеріалах справи також є згадка про те, що водій викликав швидку збитому ним чоловіку. Але у матеріалах поліції про цю справу міститься інформація, що водій втік з місця ДТП, і його розшукували.

  Суд, вивчивши всі обставини, виніс вирок у цій справі. Чоловіка визнали винним у скоєнні смертельної ДТП. Але з огляду на всі обставини йому призначили покарання у виді позбавлення волі строком на три роки, після чого згідно зі ст.75 КК України звільнили від відбування цього покарання. Для водія встановили іспитовий термін – один рік. Також його не позбавили права керувати транспортними засобами.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!