У Франківську активісти протестують через переселення бібліотеки (фото)

Сьогодні, 29 травня, в Івано-Франківську під стінами облдержадміністрації  громадські активісти провели акцію протесту проти можливої приватизації приміщення бібліотеки на стометрівці. 

ГО “Справа громад” Наталя Перцович каже, що раніше громада про таке можливе перенесення бібліотеки не знала. Вона переконує – надалі цю ситуацію вони контролюватимуть. 

“Молодь має читати. Там часто відбуваються презентації, і це гарний для них простір. Дивно, що у нас відбувається такий процес захоплення цього приміщення. Ми розуміємо, що є зацікавлені особи. Ще давніше вони приватизували на першому поверсі приміщення, де зараз знаходиться кав’ярня “Цукерня”. Там також є офіси депутатів “Слуг народу”. Ми знаємо для чого їм це. Це приміщення хоче забрати собі нардеп Роман Мулик”, – говорить активістка. 

Жінка переконана – це наступ на українську культуру. Вона говорить, що хоч комісія обласної ради з питань гуманітарної політики та свобода слова це питання відправила на доопрацювання. Однак його не зняли взагалі. 

До слова: Уже 42 роки на франківській стометрівці розташована обласна бібліотека для юнацтва. Приміщення, здається, увібрало в себе запах прочитаних за цей час книжок. Як і більшість місцевих закладів культури – філармонія, драмтеатр, ляльковий театр, дитяча та доросла бібліотека, краєзнавчий музей – бібліотека для юнацтва розмістилася в будівлі в центральній частині міста. Втім недавно заговорили про її «вигідне» переселення. Більше – “Переселення бібліотеки”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!