Франківці смолоскипною ходою вшанували Героїв Крут

 • Сьогодні, 29 січня, в Івано-Франківську продовжують вшановувати пам’ять Героїв Крут. На Вічевому майдані показали урочисту театралізовану академію, після чого відбулась традиційна смолоскипна хода за маршрутом: Вічевий майдан – вул. Незалежності – вул. С. Бандери – вул. Сахарова – вул. Мельника – Меморіальний сквер, де відбудеться панахида та покладання свічок.

  “Ми сьогодні прийшли, щоб вшанувати пам’ять хлопців, які померли за Україну. Зараз ми маємо розуміти, що нашою державою мають керувати українські націоналісти, тому ми зараз пройдемося нашим бандерівським Франківськом”, – сказав мер міста Руслан Марцінків.

  Нагадаємо, що вчора у Палаці Потоцьких влаштували військово-історичну реконструкцію бою на станції Крути, у якій взяли участь близько ста осіб. 

  Довідково: Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Він тривав близько п’яти годин годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків “Вільного козацтва”, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

  Голова Івано-Франківського осередку “Національний Корпус” Сергій Сивочук сказав, що Герої Крут справді були свідомі і знали, на що йдуть.

  “Вони напевне знали, що не зможуть встояти, але можуть стримати ворога. Вчинки цих хлопців закладають цеглину і незалежність України. Минуло сто років, але історія повторюється. Ми стоїмо на грані двох світів, щоб творити нове життя, і від нас залежить, яким воно буде”, – зазначив Сергій Сивочук.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!