У Франківську показали, яким буде пам’ятник загиблим героям АТО/ООС (фото)

 • Сьогодні, 30 жовтня, в Івано-Франківську комісія розглядала доопрацьовану роботу переможця конкурсу ескізних пропозицій пам’ятного знака загиблим героям АТО/ООС.

  Пам‘ятник розташують на місці стели у Меморіальному сквері. Автор пам’ятника Борис Данилюк презентував максимально наближений макет монументу.

  Каже, що мав завдання передати дух і енергію російсько-української війни.

  «Ці рвані брили – трагізм. Всередині знаходиться образ жінки з дитиною. Вона асоціюється не тільки з мамою жінкою, дочкою. Це й образ Батьківщини, яка продовжує рід нації», – каже автор.

  Матеріал виконання – бетон з крихтою мармуру. А жінка буде виконана або з кольорової бронзи, або зі штучного мармуру. Довжина монументу – 13 метрів, а висота приблизно 5 метрів.

  На пам’ятниках напишуть імена, дату народження та смерті кожного героя. Наразі невідомо скільки імен буде написано.

  Також поряд розташують QR-код, де кожен охочий зможе прочитати інформацію про кожного героя.

  «Пам’ятник на перший погляд гарний. Мами дивилися і нам сподобалося. Ми раніше казали, щоб там були журавлі, але нам сказали що це неможливо. Головне, що там були вписані всі імена героїв», – каже мати бійця Леся Нестерук.

  600 тисяч гривень коштує тільки скульптура жінки. У вартість не входить ані спорудження брил, ані фундамент, ані ремонтні роботи, ані влаштування благоустрою навколо.

  «Кошти будуть закладені, а по факту будемо розуміти, скільки буде вистачати і скільки треба додати грошей», – говорить заступник міського голови, голова комісії Олександр Левицький.

  Нагадаємо: Жителі вулиці Шевченка поскаржились Марцінківу на пам’ятник Степану Пушику

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!