У Франківську пояснили, чому газ має червоний колір

  • Нещодавно франківці цікавилися у соцмережі можливими причинами зміни кольору полум’я в газових плитах. Як зазначають користувачі, полум’я замість звичного синього має червоний колір.

    У коментарі “Галицькому кореспонденту” фахівці “Івано-Франківськгаз” пояснили, чому полум’я може змінювати забарвлення та чим це може загрожувати.

    Найчастіше, за словами спеціалістів, червоне полум’я газу свідчить про нехтування споживачами правилами використання газу в побуті.

    “Так, головною причиною є брак кисню. Перед використанням газових приладів, потрібно провітрити приміщення і залишити вікно привідкритим («на провітрювання»), щоб забезпечити доступ кисню в приміщення. Для реакції горіння потрібен кисень. Для того, щоб згорів 1 куб газу, потрібно 10 м куб. повітря. В більшості домогосподарствах двері та вікна взимку герметично закриті, відповідно в приміщенні недостатньо кисню, і газ горить червоним полум’ям.

    Ще однією причиною червоного полум’я може бути засміченість газових пальників. Тому потрібно регулярно проводити технічне обслуговування газових приладів”, – зазначила Галина Цап, фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою.

    На питання, чи розбавляють у Франківську газ, відповіли: однозначно ні, адже зробити це фізично неможливо.

    Природний газ до розподільних газопроводів ПАТ “Івано-Франківськгаз” надходить від газовидобувних підприємств та оператора газотранспортної системи (ПАТ “Укртрансгаз”).

    “Проводити будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу, «Івано-Франківськгаз» не може. Коли газ надходить в розподільчу трубу, з ним технічно неможливо здійснювати будь-які маніпуляції, тому що система є герметичною, і втручання в її роботу є вибухонебезпечне. У складі ж самого газу об’ємна частка кисню за стандартом не повинна перевищувати 1%. Тому «розбавляння» природного газу киснем (як помилково вважають деякі споживачі) неможливе, адже це може теж призвести до вибуху”, – повідомила пані Галина.

    Що стосується чуток про можливість додавання азоту в природний газ, то такі маніпуляції економічно недоцільні. Чистий азот (без домішки вибухонебезпечного кисню) коштує значно дорожче, ніж природний газ. До того ж, для запуску в газотранспортну систему сторонніх газів необхідно потужне і габаритне устаткування, яке було б просто важко не помітити з боку.

    Також представники ПАТ «Івано-Франківськгаз» запевнили, що здійснюють регулярний контроль: беруть заміри газу і проводять аналіз в акредитованій хімічній лабораторії товариства, про що оформляють відповідні сертифікати. За минулий рік газорозподільним підприємством було здійснено понад 2 тис. перевірок.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!