У Франківську презентували “Червону книгу Прикарпаття” (фото)

Сьогодні, 24 грудня, в Івано-Франківську відбулася презентація монографії “Червона книга Івано-Франківщини. Тваринний світ”.

Голова обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович розповів, що ця книга дійсно унікальна. Додає, що природа й екологія це найбільше надбання Івано-Франківської області, адже живемо біля Карпат.

“Збереження природних багатств Прикарпаття – це злагоджена робота відповідних державних органів. Думаю, що книга, яку ми представляємо, дасть змогу зберегти тих тварин, які живуть у нас в Івано-Франківській області. Зараз є багато видів тварин, які зникли, а ця книга дасть змогу пам’ятати про них”, – каже начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк.

У підручнику використано 1300 літературних джерел. Червона книга має з’явитися і в бібліотеках, нею також будуть користуватися лісівники та зоологи.

 “Червона книга була створена або популяризувати і розповісти про, ті види тварин, які потребують негайної допомоги, і ті яких уже на жаль немає”, – зазнає заступник директора з наукової роботи Галицького національного природного парку Володимир Бучко.

Головний редактор книги Ігор Скільський каже, що Червоні книги є різних видів, як всеукраїнські так і регіональні. Сподівається, що з часом створять і підручник про рослини Прикарпаття.

Нагадаємо, у Франківську презентували словник гуцульських діалектизмів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!