У Франківську відкрили оновлений Будинок нічного перебування (фото)

  • В Івано-Франківську відкрили оновлений Будинок нічного перебування.

    Приміщення розширили та облаштували додаткові кімнати для безпритульних осіб та тих, хто постраждав від насилля в сім’ї. Про це інформує пресслужба міського голови. 

    Директор будинку Іван Боберський розповів, такий заклад зможе вчасно надати допомогу людям тоді, коли у житті щось пішло не так. 

    «У нашому суспільстві склався такий стереотип, що бездомність – явище ганебне. Скажу, це зовсім не так. Адже безпритульним може стати будь-хто. І ми з вами теж. Щось десь пішло не так в житті – і людина на вулиці. Тому важливо вчасно отримати підтримку. І наш заклад є тією підтримкою», – зазначив Іван Боберський.

    Тепер у  підвальному приміщенні перебуватимуть ті, хто тимчасово звернувся у заклад, але не виявляє бажання змінити спосіб життя та ще потерпає від різного роду залежності. На першому ж поверсі – люди, що пройшли адаптацію та готові повернутися до нормального життя. Усі кімнати обладнані санвузлом. Також на поверсі облаштовують душ та кухню, де люди зможуть приготувати їсти.

    Окрема локація, з окремим входом та повністю відокремлена від іншої частини приміщення – це для людей, що постраждали від домашнього насильства. Наразі виділили для них дві кімнати. Постраждалих сюди можуть направити соціальні служби.

    «Створення такої кризової кімнати було дуже необхідним. Адже жінки, які потерпіли насилля в сім’ї, не мають куди податися. А тут ми створили місце, де жінка отримає всю необхідну підтримку», – розповіла директорка Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Леся Дикун.

  • Загалом зараз у закладі перебувають 20 осіб, а на обліку перебуває майже 70.

    Міський голова Руслан Марцінків каже, що такий заклад в Україні перший. Там із людьми працюватимуть медики, психологи та священники.

    «Маємо проблеми, коли людей у безпорадному стані привозять у наші лікарні. Часто це люди, які налаштовані агресивно. Багато медиків хотіли навіть звільнятися через це. Саме тому вирішили розширити будинок нічного перебування. Тепер тут два відділення. Впевнений, що вдасться адаптувати цих людей до нормального життя», – підсумував міський голова Руслан Марцінків.

    Нагадаємо, раніше юристка Зоряна Івасишин наголошувала, що питання не в тому, як назвати заклад: кризовий центр, витверезник, діагностико-детоксикаційний, реабілітаційний чи секта Діоніса. Важливо тільки те, чи затримується особа і чи утримується у таких закладах проти власної волі, не вчиняючи при цьому правопорушень, а тільки перебуваючи в стані сп’яніння. Детальніше у статті – “Будинок тверезості чи сублімат в’язниці?”

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!